Město očima nezávislého člověka

Pronájem na volbu prezidenta hradí stát

12.12.2012 13:22

Na můj dotaz, zda částku 18 tisíc korun plus DPH za pronájem volební místnosti v Popovicích při volbě prezidenta, požadovala firma, či zdali ji nabídlo město, odpověděla tajemnice Irena Tučková, že tato částka se firmě hradí při každých volbách, protože v Popovicích jiná místnost k dispozici není.

Zároveň sdělila, že tato částka je plně hrazena státem, stejně jako další náklady spojené s volbami. Firma totiž musí, jak sdělila Irena Tučková, předem místnosti vyklidit, upravit k volbám, stejně jako hradí elektřinu a topení a po volbách musí zpět své vybavení do místnosti nastěhovat. Proto ona vysoká částka.

Byla to dobrá informace, protože částka se mi zdála, bez tohoto vysvětlení opravdu vysoká. Přitom by stačila jediná věta v zápisu z jednání rady města ohledně tohoto pronájmu, a to, že tato částka bude městu uhrazena státem a tomto problému by se vůbec nepsalo.

Zároveň tajemnice citovala znění zákona, a to, že zápisy z jednání zastupitelstva a rady města jsou na radnici k nahlédnutí. Tím chtěla zřejmě říci, že zasílání zápisů z jednání rady města zastupitelům, stejně jako zápis z jednání zastupitelstva elektronicky všem zastupitelům je pouze dobrá vůle radnice a nikoliv její povinnost.

Má pravdu, zákon zní opravdu takto, ale všude se uvádí, a to i na nejvyšších místech, že elektronická podoba zápisů a jejich zasílání by mělo být pro všechny instituce zcela běžné.

Jenomže problém nezněl v zasílání, tam je to naprosto vynikající, problém zněl, že se v zápisech neobjevují informace tak, aby nezpůsobovaly nejasnosti a nebyly příčinou spekulací a dohadů. A to je přece něco naprosto jiného.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.