Město očima nezávislého člověka

Rada dělá mrtvého brouka

23.08.2013 12:42

Minimálně třiadvacet let trvá stav, kdy si majitelé rodinného domu ve Staré Boleslavi zabrali polovinu úzké silnice, obsadili jí masivními kamennými květináči a z majetku města si udělali zahrádku. Zároveň tím zabránili dopravě, aby řidiči mohli touto silničkou v majetku města odjíždět od prodejny Instaplastu ve Staré Boleslavi na Dolíku směrem do ulice Komenského. Pokud by ulice byla průjezdná, významně by se ulehčilo od dopravy v okolí základní školy.

Na dlouhotrvající stav jsem marně a zbytečně upozorňoval po řadu let, nedělo se nic. Na nezákonné zabrání ulice upozorňovali i další místní občané a zase se nedělo naprosto nic. Přibližně tři čtvrtě rokem jsem tento problém nanesl na jednání dopravní komise. Ta požádala radu města a odbor majetku města, aby se zjistil právní stav věci a později jsem byl informován, že silnice opravdu patří městu a zábor silnice majiteli domu je neoprávněný.

Závěr dopravní komise tehdy zněl: doporučení radě města, aby v tomto případu konala a sjednala nápravu. Zároveň komise doporučila silnici zprůjezdnit směrem od prodejny Instaplastu do ulice Komenského a odlehčit dopravu u školy.

Je to už tři čtvrtě roku a situace je naprosto stejná, jako byla před usnesením a doporučením dopravní komise. Rada města neudělal naprosto nic, chová se jako mrtvý brouk. A tak budu opět při jednání komise naléhat, stejně jako při veřejném zasedání zastupitelstva, aby se s tímto nezákonným a svévolným záborem veřejného prostranství rada města konečně začala zabývat a konečně také udělala pro lidi něco pozitivního.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.