Město očima nezávislého člověka

Rada města už nezveřejňuje téměř nic

22.10.2014 09:19

Před časem vypsalo město, konkrétně rada města, výběrové řízení na dodavatele kancelářských a úklidových potřeb. První veřejná soutěž byla zrušena a byla vypsána soutěž nová, s pozměněnými podmínkami. V této nové soutěži byla zakázka malého rozsahu rozdělena do dvou částí, byť obě části byly součástí jednoho výběrového řízení. Jedna část zněla na dodávky kancelářských, druhá na dodávky úklidových potřeb.

Dne 27. 8. 2014 byla soutěž vyhodnocena a vítězem byla prohlášena společnost Micos s.r.o. z Prostějova. Dne 8. 10. 2014 rada města rozhodla o textu rámcové smlouvy a uložila smlouvu vypracovat a předložit starostovi města k podpisu.

Tolik zápis z jednání rady města. A opět stejná a stará písnička z poslední doby. V zápisu, který dostávají všichni dosavadní zastupitelé, a bývá zveřejněn, aby se s konáním rady města mohla seznámit veřejnost, naprosto chybí ten nejzákladnější údaj. A tím je cena, kterou vítězné firmě bude město za dodávku potřeb platit. Je zřejmé, že se cena bude pohybovat podle dodaného materiálu a potřeb, ale v rámcových smlouvách se musí stanovit cenové mantinely a vítězná firma musela cenu uvést též. Tak proč nebyla tato cena, se kterou společnost v soutěži zvítězila, v zápisu uvedena?

Je to zřejmě tím, že se blíží konec funkčního období rady města v tomto složení a většina jejich členů již nebude ani v zastupitelstvu, radní Eva Štíbrová do voleb vůbec nešla, stejně jako další radní Daniel Procházka a radní Nekvasila, Emra a Daška lidé v zastupitelstvu nechtěli a nezvolili je. A ti zbylí dva radní, tedy Ondřej Přenosil a Nina Nováková budou s největší pravděpodobností v opozici a bez jakéhokoliv vlivu. A proto už si v zápisech ze svých jednání dělají, co chtějí bez ohledu na základy demokracie, slušnosti, ale i informovanosti veřejnosti.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.