Město očima nezávislého člověka

Radní Dašek už není členem ČSSD

04.11.2012 15:21

Před časem opustil řady ČSSD, jednalo se o MO ČSSD II, zastupitel a zakladatel této druhé organizace Bohumil Javůrek. Ve svém oznámení o vystoupení z řad sociální demokracie na veřejném zasedání zastupitelstva své rozhodnutí odůvodnil rozdílnými názory na řešení problematiky ve městě i ve straně.

Ve staroboleslavské místní organizaci sociální demokracie pak i nadále působil radní Josef Dašek, který odmítal opustit radu města a ve všech bodech hlasoval společně s koalicí, tedy převážně ODS a TOP 09. V mnoha případech se jednalo o záležitosti, které byly v naprostém protikladu k programu sociální demokracie a s postojem MO ČSSD.

Radní Josef Dašek byl několikrát členy sociální demokracie žádán, aby přehodnotil svůj postoj a z koaliční rady města vystoupil a působil i nadále v řadách ČSSD jako platný člen dodržující zásady sociální demokracie. Několikrát byl žádán usnesením členů MO ČSSD Stará Boleslav, aby přestal podporovat antisociální návrhy koalice, jdoucí v mnoha případech proti zájmům občanů města.

Josef Dašek vždy zásadně odmítal z koaliční rady města vystoupit a opakovaně prohlašoval, že bude hlasovat v souladu s koaliční pravičáckou radou města. Opakovaně odmítal návrhy členů MO ČSSD, aby sám vystoupil z ČSSD a žádal, aby mu bylo zrušeno jeho členství ve straně. Navíc opakovaně prohlašoval, že z rady nevystoupí a bude straně škodit. Toto jeho opakované prohlášení je doslovně uvedeno v zápisu z jednání členské schůze MO ČSSD Stará Boleslav.

Jeho případem a jeho konáním, hlasováním a přístupem k práci v radě města, ale i o poškozování jména ČSSD, se nakonec zabývalo i nejvyšší vedení strany a doporučilo Josefu Daškovi, aby buď na členství v radě města rezignoval a v případě odmítnutí tohoto návrhu, aby sám ze strany vystoupil.

Poslední návrh v této podobě mu byl učiněn místopředsedou Okresního výkonného výboru ČSSD Praha – východ Veselým při jednání členské schůze MO ČSSD ve Staré Boleslavi v sobotu 3. listopadu. Josef Dašek opětovně prohlásil, že na členství v radě města, tvořené ODS, TOP 09 a dalším přeběhlíkem Danielem Procházkou, který taktéž nereagoval na požadavky své strany, v tomto případě SNK, rezignovat nehodlá a opět prohlásil, že žádá, aby mu bylo členství v ČSSD zrušeno.

Místní organizace sociální demokracie při jednání na členské schůzi ČSSD ve Staré Boleslavi o jeho žádosti hlasovala. Na žádost Františka Štechy se hlasovalo po jménech. Všichni přítomní členové hlasovali pro vyhovění žádosti Josefa Daška o zrušení členství ve straně, a tak radní Josef Dašek přestal být dnem 3. listopadu členem sociální demokracie.

Obě místní organizace ČSSD se od jeho působení v radě města distancují a prohlašují, že radní Josef Dašek působí v radě města sám za sebe a s jeho konáním nemá ČSSD naprosto nic společného.       

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.