Město očima nezávislého člověka

Radnice se bude dále rozšiřovat

13.02.2013 12:01

Po výstavbě nové budovy radnice, která stála třicet osm milionů korun a nelíbí se téměř všem obyvatelům města, přičemž dotace státu činila patnáct milionů korun, se vedení města rozhodlo, že rozšíří radnici o další zrekonstruovaný objekt.

Rada města rozhodla, že podepíše smlouvu o dílo se společností Šrámková architekti s.r.o. z Prahy 10 na dopracování projektové dokumentace na rozšíření brandýské radnice o budovu na parcelním čísle 204/1.

V roce 2012 byla touto společností zpracována, samozřejmě za nemalé peníze, studie využitelnosti zadního traktu radnice včetně objektu čp. 3 v uvedeném traktu.

Cenová nabídka se týká zpracování dalších stupňů projektové dokumentace. Jedná se o dokumentaci pro stavební povolení. Tato dokumentace bude stát 396.750 Kč bez 15 % DPH. Dále se bude jednat o dokumentaci pro provádění stavby a dokumentaci pro zadání stavby dodavateli. Tato část smlouvy o dílo bude město stát 480 tisíc korun, opět bez započítání DPH. V této ceně je však zároveň již uplatněna sleva z ceny, a to 20 %. Bez této slevy, by město zaplatilo mnohem více. Náklady na dokumentaci se samozřejmě zvednou v obou případech o  DPH, takže se bude jednat o pěkné peníze.

Druhá část dokumentace však bude podmíněna získáním případné dotace na celkovou dostavbu této části radnice. Smlouva o dílo s uvedenou společností by měla být podepsána nejpozději do 28. února. Kolik by stála rekonstrukce další budovy radnice se zatím neví, neboť se bude čekat zřejmě na dotaci a teprve poté se vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.