Město očima nezávislého člověka

Radu města probudil až občan města

19.12.2012 14:29

Ode dne uvedení do provozu parkovacích automatů na vyhrazených a vyjmenovaných místech v obou částech města, tedy od dne 22. 10. 2012, platí Nařízení města, které právně podkládá právo města na vybírání peněz od řidičů parkujících na těchto parkovacích placených místech.

Jenomže stejné Nařízení města, týkající se placeného parkování na brandýském náměstí, vydala rada města již v roce 2005 a nikdy toto nařízení nezrušila. Ani rada města, ale ani žádný z radničních úředníků si souběhu rozporných Nařízení města, nevšiml. A občan se tak mohl paradoxně řídit tím nařízením, které by mu lépe vyhovovalo. Znamenalo to totiž, že by na některých placených místech občan platit nemusel.

Tohoto rozporu v právním systému města si však povšiml jeden zvídavý občan a na paradoxní platnost a účinnost obou Nařízení města vedení města upozornil elektronickým dopisem.

Až dne 12. 12. 2012 rada města na toto upozornění reagovala a své pochybení napravila tím, že původní Nařízení města z roku 2005 svým rozhodnutím zrušila. Teprve tímto dnem, usnesením a zveřejněním rady města přestalo původní Nařízení města platit.

Lze tudíž říci, že peníze vybírané parkovacími automaty od občanů, bylo vybíráno v rozporu s původním nařízením. Jednalo se o to, že v některých částech Masarykova náměstí bylo parkování zdarma, jak se to v původním Nařízení města uvádělo.

Pokud chce rada města, aby občané její Obecně platné vyhlášky a Nařízení, plně respektovali, měla by postupovat bezchybně a nikoliv tak, že na její pochybení musejí občané sami upozorňovat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.