Město očima nezávislého člověka

Rathovo zatčení bylo perfektně načasované

24.05.2012 13:16

Vzpomeňme si na rok 2006. Tehdy byly preference před parlamentními volbami též velmi vysoké pro levici. A tak se náhle, těsně před volbami, objevila Kubiceho zpráva. Sociální demokracii rapidně preference poklesly, lidé byly touto lživou a vymyšlenou zprávou, jak se později prokázalo, tak znechuceni, že poměr ve sněmovně byl sto na sto.

Tehdy se Topolánkovi napoprvé nepodařilo sestavit vládu, a tak přišly ke slovy s největší pravděpodobností peníze a objevili se dva přeběhlíci, Melčák a Pohanka. A pravice se ujala vlády. Téměř okamžitě, s dvoučlennou převahou ve sněmovně, zrušila progresivní daň, platnou s několika výjimkami v celé Evropě a koupěschopnost obyvatel začala jít rapidně dolů. Zato několik velkých firem se spřátelenými majiteli s Topolánkem a především s Dalíkem začaly vydělávat miliardy. Zvláště ty firmy, které byly napojeny na ministra dopravy, jak jinak než z ODS.

Topolánek padl a nastoupil Fišer a především Janota, coby ministr financí. A trend ožebračování lidí pokračoval. Pro mne je naprosto pochopitelné, proč ještě dnes má Fišer, jako prezidentský kandidát takovou mediální podporu. Vždyť v době jeho premiérování šel na ruku majitelům zahraničního kapitálu ovládajícího média, převážně německého kapitálu.

Volby v roce 2010 vyhrála ČSSD. Do té doby, už od Masaryka, platilo nepsané, ale vždy respektované pravidlo, s výjimkou panování komunistů, tam se o demokracii mluvit nedalo, že prezident pověří nejdříve sestavením vlády vítěze voleb. A to se tentokrát nestalo, Klaus, věrný svému politickému přesvědčení tvrdil, že levice vládu sestavit nemůže, a proto pověřil rovnou Nečase. Co kdyby se náhodou opakoval rok 2006 a některý z pravicových politiků by dal přednost penězům před politickou příslušností, že?

Ministrem financí se stal chemik bez ekonomického vzdělání Kalousek a Česká republika se opět stala obětí jeho experimentů. Tak, jako kdysi, v roce 1996 a 1997 za Klause a jeho balíčků, které nás směřovaly do Argentiny. Tehdy se mu postavil Lux a další a Klausova vláda padla. V roce 2010 měl Kalousek s Nečasem veliké štěstí, že lidé uvěřili středovému či spíše levicovému programu VV a především jejich protidinosauří rétorice, popularitě nesmiřitelného novináře Johna a volili je. VV však okamžitě přehodily výhybku a s vidinou funkcí a peněz se staly nohsledem pravice.

Největším nepřítelem, a to dlouhodobým, byl pro Kalouska právě Rath. Ale i celá ČSSD, protože vládla ve všech krajích republiky, kromě tradičně modré Prahy. A co udělal Kalousek? V rámci úsporných škrtů sebral všem krajům, opět s výjimkou Prahy, strašně moc peněz, nejvíce, a to je prokazatelné, právě Středočeskému kraji. Ale nejenom krajům, ale i obcím a městům, vždyť jenom v našem městě od roku 2010 se rozpočet neustále, zato však poměrně razantně snižuje.

Je samozřejmé, že sociálně demokratičtí hejtmani nemohli splnit to, co před posledními krajskými volbami slibovali. I kdyby milionkrát chtěli, neměli peníze, Kalousek jim je sebral.

Zato však prosadil, aby se církvi nacpalo do chřtánu tolik miliard, že by z nich kraje mohly bez problémů fungovat poměrně dlouhou dobu. Dobrá taktika. Lidé ve městech na kraje nadávali, protože nebylo dost peněz na silnice a další naslibované akce. A to byl Kalouskův cíl.

Jenomže jeho škrty dostaly lidi do situace, že se stále víc a víc rodin dostávalo a dostávají na existenční minimum. Stačí se zeptat ve školách, kolik rodin už dnes nemá ani na to, aby poslaly děti na hory nebo na školu v přírodě. A lidé se začali bouřit, vznikla Holešovská výzva, přišla ohromná demonstrace proti této vládě zlodějů a zrádců národa a preference levice letěly strmě vzhůru.

Ministrem vnitra se stal nechvalně známý Kubice a situace se opakovala. Půl roku před krajskými volbami přišlo zatčení Ratha. A ze které strany středočeský hejtman byl? Samozřejmě z ČSSD, a to se náramně hodilo. Netvrdím, že Rath je nevinen, spíše se kloním k tomu, že opravdu získával korupcí milionky na nákup Roudnické nemocnice, ale způsob jeho zatčení odporoval všem ústavním zvyklostem.

Cíl byl jasný! Kromě usvědčení, a pravděpodobně k němu dojde, korupčníka, poškodit před krajskými volbami ČSSD. Jenomže ne všichni lidé v této straně jsou korupčníky, je mezi nimi spousta slušných lidí a voliči by si to ve volbách měli uvědomit. Pokud by i v krajích vyhrála pravice, byla by to pro tuto zemi tragédie, vzpomeňme si jenom na Bendla a jeho rozkradení jedenácti krajských nemocnic.

Zatčení Ratha byl pro pravici dar s nebes. A veřejnost právem korupci odsuzuje, padni komu padni, tedy i sociálního demokrata ve funkci hejtmana a poslance. A já se ptám, proč nebyl zatčen Bém? Proč už dávno nesedí v Litoměřicích spolu s Drobilem, Vondrou, Kocourkem a především s Kalouskem? Jak to, že na nich stovka policistů už dávno tak intenzivně nepracovala, jako na Rathovi? Vysvětlení je jediné, na rozdíl od Ratha, jsou v těch správných stranách.

Krajské volby ukáží, jak jsou lidé rozumní a kam chtějí, aby kraje směřovaly. A spolu s nimi i celý stát. Zda jsou ochotni vzdávat se svých zákonných nároků na valorizace důchodů, nechat invalidy a rodiny s dětmi okrádat a jejich peníze cpát do naprosto zbytečných vojenských misí a dalších, státem posvěcených, tunelů.

Přemýšlejme a na podzim volme velmi uvážlivě, jde přece o naše životy.       

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.