Město očima nezávislého člověka

Reklamní agentura Zera Group má problémy

20.12.2012 11:39

Odbor územního rozvoje a památkové péče navrhl radě města splátkový kalendář dlužných plateb za nájem a využití zábradlí a sloupů veřejného osvětlení k reklamě, kterou podnikatelům zajišťuje společnost Zera Group s.r.o.

Dne 30.11.2012 písemně požádal jednatel společnosti Lumír Strobach o umožnění úhrad za dlužné platby splátkovým kalendářem. Nájem za sloupy a ostatní plochy pro reklamu je upraven nájemní smlouvou mezi městem a společností Zera Group s.r.o ze dne 18.6.2010.

V dopisu jednatel společnosti opožďování plateb městu odůvodňoval tím, že nastal výrazný pokles zájmu o reklamní plochy ze strany podnikatelů. Nájem, dle zápisu z jednání rady města 12.12. 2012, za I. čtvrtletí roku 2012 uhradila společnost ve dvou splátkách, a to 30.11.2012 částku 53.935 Kč a 3.12.2012 částku 53.000 Kč.

Společnost navrhla splátkový kalendář takto: Nájemné za II. a III. čtvrtletí roku 2012 ve výši 213.780 Kč by mělo být splaceno tak, že v měsících prosinec 2012 až březen 2013 by bylo uhrazeno vždy 50.000 Kč a v dubnu 2013 pak zbytek, tedy 13.870 Kč. Nájemné za IV. čtvrtletí 2012 by mělo být splatné do 10.1.2013.

Rada města se splátkovým kalendářem souhlasila a uložila vedoucí finančního odboru předložit starostovi města k podpisu takto vypracovaný splátkový kalendář do data 15.1.2013.

Finanční problémy společnosti Zera Group s.r.o. jsou zapříčiněny neustálým zvyšováním daní, především pak DPH, které podnikatelům nesmírně zhoršuje finanční situaci, a proto reklamní plochy přestávají  využívat. Prostě na ně už nemají peníze.

Neustálé zvyšovaní daní, především DPH, nutí stále větší počet obyvatel státu, naše město nevyjímaje, aby nakupování omezili na co nejnutnější míru, čímž dochází ke stále menšímu zisku podnikatelů, a tím i k jejich schopnosti používat reklamní plochy.

Poslanci koalice ODS, TOP 09 a nikým nevolené pseudostrany LIDEM však opět odhlasovali další zcela nesmyslné zvýšení DPH, navržené ekonomickým šílencem a diletantem Kalouskem, což povede v příštím roce k dalšímu zhoršení finanční situace většiny obyvatel státu, což v první řadě opět pocítí podnikatelé a obchodníci.

Podle profesora Waltra Komárka se opět ještě více roztočí padající ekonomická spirála, stát opět přijde o peníze z menšího výběru daní, zadluženost státu se zase zvýší, a pokud bude mít rozhodující slovo Kalousek, bude se stát opět snažit získat chybějící prostředky z lidí formou daní.

Pokud bude Kalousek a všechny strany, které skáčí tak, jak píská, u moci, z ekonomického propadu státu se nevyhrabeme. Podnikatelé budou krachovat, velké firmy propouštět a budeme neustále pokračovat zkratkou do Řecka. Bohužel, poslanci vládnoucím koalice, ale ani nyní tak zvané opoziční Věci veřejné, o svá výnosná korýtka nebudou chtít přijít, a tak nám nezbývá nic jiného, nežli jejich šílenství vydržet až do termínu řádných parlamentních voleb v roce 2014.

Jenom se obávám, vzhledem k tomu, jak nyní veřejnoprávní televize dává tolik prostoru několika oblbnutým studentíkům, navíc neplnoletým a zmanipulovaným, kteří se snaží zpochybnit výsledky demokratických krajských voleb, že naše tak zvaná pravice, jinak řečeno banda rozkrádačů státu, přijme taková opatření, že svobodné a demokratické volby budou znemožněny.

Vůbec bych se tomu nedivil a mám z toho ohromný strach, neboť pokud by tito megazloději svobodné volby dopustili, s největší pravděpodobností by šli všichni od válu.

A bylo by to jenom dobře, pro stát, i pro nás, občany.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.