Město očima nezávislého člověka

Rekonstrukce ulice Plantáž se o rok odkládá

03.01.2014 10:33

Kompletní rekonstrukce komunikace Plantáž, tedy i s veškerými inženýrskými sítěmi, od ústí ulice I. Olbrachta, podél pizzerie Felicita, kolem kočárovny až k zátarasům z litinových sloupů a řetězů u zámku, vysoutěžila již před dvěma lety společnost Stavby Dlouhý z Borku.

V samotné práci však začít nemohla. Nejdříve se totiž začala nákladná, pracná a dlouhotrvající rekonstrukce kočárovny, ze které stejně téměř nic původního a historického nezůstalo, jen se stavba prodlužuje a prodražuje. Teprve až všechny práce na kočárovně skončí, bude se moci začít s pracemi na komunikaci. Je to logické, neboť současně se obě stavby vykonávat nedají. Jen je s podivem, proč se komunikace vůbec soutěžila?

Již několik dodatků ke smlouvě prodlužovalo termín dokončení rekonstrukce komunikace, vždy se o něco posunul. Jenomže stejně tak se jinými dodatky ke smlouvě posunoval termín dokončení rekonstrukce kočárovny, a tak se sepisoval jeden dodatek za druhým.

Zatímní poslední dodatek ke smlouvě s firmou Stavby Dlouhý uvádí, že konečný termín dokončení oprav komunikace se posouvá na datum 31. 12. 2014. Uvidíme, zdali se práce na kočárovně opět neposunou tak, že se bude muset sepsat další dodatek na konečný termín dokončení komunikace Plantáž na ještě pozdější dobu.

Prozatímní průběh zimy stavařům nahrává, zatím mohou v práci pokračovat, takže uvidíme, zdali se obě akce podaří dokončit alespoň tak, jak hovoří poslední dodatky ke smlouvám.

A ještě jedna poznámka. Komunikaci Plantáž využívají všichni návštěvníci zámku, jako příjezd k beztak silně omezenému parkovišti za kočárovnou. A to jak zastupitelé, kteří zde mají pravidelná zasedání, tak i veřejnost. Jakmile začne rekonstrukce silnice, nastanou velké problémy s dopravní obslužností. K zámku se totiž nebude moci zajíždět, neboť původní příjezdová cesta k zámecké bráně, alej, je trvale pro provoz uzavřena. Uvidíme, zdali v době rekonstrukce vozovky od silnice na Starou Boleslav k zámku, rada města pro občany alej otevře či zda zůstane uzavřena, aby zámecký pán měl svůj klid. Už tím, že se zamezil příjezd vozidel a jejich parkování před bránou na nádvoří zámku, je výsměchem zámeckého pána a rady města občanům. Zámek totiž není ani zámeckého pána, ani rady města, ale města jako takového. A kdo tvoří město? Baráky? Zámek? Nikoliv, město tvoří lidé, kteří v něm žijí, a proto by měli radní dělat vše v zájmu lidí. Tito radní však dělají pravý opak. Lidé k zámku nesmějí, jsou tam řetězy a závora. A klíče a povolený vjezd k zámku mají pouze vyvolení. Udělám vše, co bude v mých silách, aby toto zbytečné a diskriminační opatření bylo zrušeno.    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.