Město očima nezávislého člověka

Řetězce mají nový trik, jak okrádat zákazníky

27.05.2013 15:59

O tom, že se ve všech velkých řetězcích na území republiky prodávají nekvalitní potraviny, se v poslední době stále více hovoří v televizi a píše v novinách. Za účelem zisku se cpe do potravin silničářská posypová sůl, zelené maso se omývá v octu, a to, že se do mražených potravin cpe tolik vody, že tvoří až třetinu váhy, ví dnes už také kdekdo.

Čtenářka Brandýských novin mi poslala mail, ve kterém popsala příhodu, která se jí přihodila včera, tedy v neděli 26. května v brandýském Tescu.

Píše: „Dnes jsem byla nakoupit v Tescu. Byl to malý nákup a ačkoliv běžně nekontroluji pokladní lístek, včera jsem si nákup čirou náhodou zkontrolovala. A s údivem jsem zjistila, že při účtování tří naprosto stejných solárních lamp mi byla účtována dvojí cena. Dvě lampy stály 29 Kč, tedy tolik, kolik bylo uvedeno na regálu, ale třetí lampa mi byla účtována 59 Kč.

Ptala jsem se pokladní, jak je to možné. Odpověděla, že ona „jede podle kódů“. Na informacích, kam jsem zašla, byla velice hodná a vstřícná paní a bez okolků mi rozdíl v ceně vrátila. Asi jsem jiný zákazník, než většina jiných a nechala jsem si zavolat ředitele brandýské pobočky Tesca.

Přišel mladší muž, ani se nepředstavil, natož aby se mi omluvil. Sdělil pouze, že se občas stává, že je na zboží nalepen chybný čárový kód. Na můj podnět, aby nechal zkontrolovat všechny kódy u solárních lamp, sice reagoval kladně, čímž by se zabránilo dalšímu neoprávněnému obohacování obchodníka, ale zdali tak opravdu učinil, nevím.

Vím, že mnoho lidí, včetně mých rodičů, účtenky nekontroluje, a tak je možné, že lidé často platí víc, než by měli.Je mi osobně smutno a jsem znechucena, že v zemi, kde řádně odvádím daně, pracuji a snažím se řídit jejími zákony, jsem nucena kontrolovat účtenky z pokladny, zdali nejsem obchodníky okrádána.

Mám velmi špatný pocit z toho, kam až jsme to ve vývoji slušnosti, nejen k zákazníkům, dospěli.“

Tolik dopis z nedělní zkušenosti čtenářky. Musím se přiznat, že ani já účtenky ze supermarketů nekontroluji, mnohdy si je ani neberu a jak je vidět, dělám chybu. Řetězce, ve své nenasytné snaze vydělat na lidech za každou cenu, zřejmě přišly na další trik, jak zákazníky, tedy nás, okrádat.

Od nynějška už budu každou účtenku pečlivě kontrolovat, nemám totiž rád, když mne někdo okrádá, navíc, když vím, že ohromné zisky supermarketů jdou z republiky pryč. Radím proto všem čtenářům, aby si účtenky pečlivě kontrolovali a svou liknavostí nepřispívali k dalším zlodějnám nenasytných řetězců. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.