Město očima nezávislého člověka

Řidiči beztrestně parkují na vyhraženém parkovišti

26.11.2013 17:42

Na náměstí v Brandýse nad Labem a jeho okolí se umístily parkovací automaty. To už je stará a mnohokrát omílaná skutečnost. Před radnicí však vznikla parkovací místa vyhrazená brandýské radnici, kde smějí parkovat pouze vozidla s parkovací kartou vydanou Městským úřadem.

Skutečnost je však naprosto jiná. Mnoho řidičů, aby nemuselo naházet do bezrukých parkovacích banditů několik mincí, si klidně zaparkuje právě na tomto vyhrazeném parkovišti. V pondělí 25. listopadu po poledni tomu nebylo jinak. S klidem a přehledem si zde zaparkovala maminka s malým děckem a vydala se na nákupy, stejně jako zde s naprostým klidem zaparkovali svá vozidla i řidiči mimoměstští a dokonce z jiného kraje.

Z devíti zaparkovaných vozidel zde stála pouze dvě, která měla za oknem parkovací povolenku, jedno z vozidel bylo starosty města, a jedno, které mělo povolení dočasné, pouze na jeden den. Ostatní vozidla zde neměla co dělat. Vrcholem ignorace značek pak byla i dodávka jakési stavební firmy, jejíž řidič si zastavil před parkujícími vozy přímo na průjezdu ulicí, jeho kolega šel koupit svačinu, a pak si ji zde v klídku snědli.

Nejsem příznivcem placeného parkování na náměstí, ba více, jsem jeho zapřisáhlým nepřítelem, ale parkovat na vyhrazeném parkovišti nejen pro radniční úředníky, ale především pro lidi, kteří mají na radnici nějaké řízení, by měla daleko častěji kontrolovat městská policie a za neoprávněné parkování vybírat mastné pokuty.

Pokud se zde strážníci neobjeví, pak se může za čas stát, že celé toto vyhrazené parkoviště obsadí lidé, kteří nechtějí platit a je jim zcela lhostejná dopravní značka. Jakou vážnost městská policie může mít, když nedokáže udržet pořádek ani před radnicí?  

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.