Město očima nezávislého člověka

Rodí se nové webové stránky města

10.03.2014 11:25

Rada města dospěla k závěru, že je nutné změnit z gruntu oficiální stránky města, protože na ty stávající je mnoho stížností občanů. Ti si stěžují, že městské stránky jsou nepřehledné, špatně se v nich vyhledávají potřebné informace, některé z nich na stránkách chybí či jsou umně skryté někde v podstránkách.

Zadala proto výběrové řízení, vybrala společnost, která v soutěži zvítězila a na nových stránkách se snad již pracuje. Zadavatel, v tomto případě rada města, vznesl zároveň specifikaci požadavků na detailní strukturu a vzhled stránek, a pro splnění tohoto požadavku jmenoval pracovní tým, který bude za městské stránky zodpovědný.

Vymezil odpovědnost jednotlivých členů pracovního týmu takto:

Jiří Nekvasil – odpovědnost za celkovou realizaci nových webových stránek města a řízení pracovního týmu.

Irena Tučková – odpovědnost za oblast povinně zveřejňovaných informací.

Otakar Kovanda – odpovědnost za převod dat ze stávajících stránek.

Michaela Míková – odpovědnost za grafickou podobu nových stránek.

Ivo Jonák – odpovědnost za technickou podporu a implementaci SW třetích stran.

Pracovní tým si bude moci vyžádat podílení dalších osob. Jsou to: Milan Novák, Radek Beldík, Petra Fialová, Ladislav Gurtler, Alena Holečková, vedoucí jednotlivých odborů radnice, zástupci příspěvkových organizací města a zástupci dobrovolných hasičů. Ti všichni by se měli podílet na tvorbě nových městských webových stránek.

Bude však záležet na tom, zdali budou nové stránky pokračovat ve stejném a zaběhlém systému, což je s minimem nepovinných, zato však důležitých informací, s nemožností příspěvků občanů, například na diskuzním fóru a především, zdali budou i nové stránky, podobně jako tomu je u těch současných, podléhat cenzuře vedení města. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.