Město očima nezávislého člověka

Rozkopaného města se snad nezbavíme

30.07.2012 13:20

Ještě není dokončena práce na brandýském náměstí a už se bude kopat o kus dále. Rada města se rozhodla, že vypíše poptávkové řízení na zakázku malého rozsahu na opravu chodníku v ulici Ivana Olbrachta.

Chodník by se měl opravovat od restaurace Záložna i u České spořitelny a od domu čp. 34 až k domu čp. 36. V rámci této akce by se vybudovalo i metrové zábradlí u domu čp. 35 a bude zde osazena i lampa veřejného osvětlení. Akce, na které by se již mělo pracovat, by měla být dokončena v srpnu.

Rada města obeslala tři opět nejmenované firmy a komise ve složení: Ondřej Přenosil, Pavel Havlíček a Jiří Polák již vybrali dodavatele této stavby. Jméno vítězné firmy zveřejněno nebylo. Celá akce by měla stát 800.000 Kč bez DPH.

U vypisování poptávek u firem z neveřejného seznamu firem rozhoduje pouze rada města, v tomto případě o vypsání této zakázky a milionu korun z městského rozpočtu rozhodli pouze čtyři lidé, víc radních se na jednání nesešlo. Ze všech zápisů z jednání rady města též vyplývá, že členy výběrových komisí, kteří o zakázkách fakticky rozhodují, jsou stále titíž lidé. Buď statutární zástupci města, tedy starosta a místostarostové a pak už jenom městští úředníci.

Ze všech zápisů vyplynul i další fakt, pouze v jednom případě se stal členem hodnotící komise zastupitel, jmenovitě Miroslav Písačka z TOP 09, žádný další z jedenadvaceti zastupitelů, natož pak dokonce z opozice, do hodnotících komisí vybrán nebyl. A tak o penězích z daní obyvatel města rozhodují nikým nevolení úředníci.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.