Město očima nezávislého člověka

Rozpočtová opatření na srpen

05.09.2014 11:30

Ministerstvo financí navýšilo dotaci na volby do Evropského parlamentu, jejichž náklady město musí nejprve uhradit z rozpočtu a následně obdrží úhradu těchto nákladů formou dotace. Náklady byly vyšší, nežli se předpokládalo, a proto MF dotaci navýšilo.

V srpnu se též navýšil rozpočet městským hasičům (SDH), a to z přijatých pojistných plnění pojišťovnami, které musí hradit náklady hasičů při zásazích u dopravních nehod.

Na radnici se opravovalo slaboproudové vedení, proto muselo dojít k převodu financí mezi odbory, fakticky to znamenalo, že se stejné peníze jenom převedly z jednoho odboru na druhý, ale fakticky to byly náklady města, které byly hrazeny z rozpočtu.

Zároveň se, jako každý měsíc, rozpočet upravoval dle aktuálního čerpání peněz z rozpočtu, uveďme jen několik případů, které v rozpočtu na celý rok nebyly, a proto muselo být přijato rozpočtové opatření. Jednalo se například o další práce na opravě bastionu, zateplení lodžií u domů v majetku města, nebo nové oplocení u Domu dětí a mládeže, které se nyní přestěhovalo do zrekonstruovaného objektu hasičárny ve Staré Boleslavi.

Všechna rozpočtová opatření muselo schválit, a také schválilo, zastupitelstvo na veřejném zasedání a tyto opatření byla schválena většinou koaličními zastupiteli.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.