Město očima nezávislého člověka

ŠACHY S NEMOCNICÍ

12.09.2012 12:12

Byl jsem přítomen veřejnému slyšení k petici č.17/12 „Za zachování interního, chirurgického, gynekologicko-porodnického a novorozeneckého oddělení v nemocnici  Brandýs n/L“, organizovaného senátním výborem.

Hlavními osobami přednášejícími své názory, poznatky a důvody byli: pan Švikovský, majitel nemocnice, pan Kadlec, ředitel nemocnice, pan Horák, ředitel VZP a pan Volák, náměstek ministra zdravotnictví.

Čachry kolem nemocnice a jejího majetku jsou většině občanů města známé. Že probíhaly pod patronací ODS připomněl pan Švikovský.   Jen krátké odbočení – bylo to v rámci tak zvané Privatizace, což lze i nazývat rozkrádání majetku státu.  Že za privatizací i v jiných státech stojí nadnárodní finanční kruhy, a to i za cenu válečného stavu, lze rozebírat samostatně. Čtenář zajímající se i o zahraniční dění je jistě v obraze. 

I v závěru veřejného slyšení se vrátil pan Švikovský k vazbě členů ODS exhejtmana Bendla, nyní ministra zemědělství, pana Rubáše a nyní jeho zetě, pana Tluchoře. Spolu s ředitelem Kadlecem ukázal finanční vývoj hospodaření nemocnice, platby od VZP, poukázali na vyvádění majetku z nemocnice bývalým majitelem, (jen vzpomínka –mluvčím byl pan Cikrt), a poukázal na nenalezené miliony. Podstatné bylo vyjádření, že VZP vůči nemocnici neplní to, co je dáno zákonem. Sdělil, že nikdy nepožadovali platbu za počet lůžek ale za provedené úkony.

Na místě náměstka ministra mohl sedět papoušek opakující naučené politické řečičky. Z jeho úst nezaznělo na příklad: podíváme se zda VZP plní zákony, které jsme prosadili. Ředitel VZP pan Horák byl obdobou náměstka. Nevyvrátil zástupci nemocnice předkládané argumenty. Ani se nevyjádřil k porušování zákona ze strany VZP. Sdělil, v intencích vládní garnitury, jak prováděné snižování počtu nemocnic prospěje nám, občanům  tohoto státu. (Jejich péče je až dojemná)

 Vím, že je třeba a možno snižovat při zavedení nových léčebných metod dobu pobytu pacienta v  nemocnici. Ale jsem přesvědčen, že je i důležitá  co nejlepší dostupnost nemocniční péče. Ten, kdo se dostal do kritické zdravotní situace, chápe. Anebo – dědečku, nemáš auto?  Zajeď si za babičkou do nemocnice v Mladé Boleslavi taxíkem. Celkem 70 km, cena celkem 1600Kč = jedna návštěva s hodinou čekání!

Z projevů pana náměstka a ředitele VZP jsem pochopil, že zapojit se do  rozpravy je zbytečné. Oni se již rozhodli a ostatní se mohou jen vypovídat.

Co s tím dělat, nejen v tomto případě? Jediné – dobře zvážit ve volbách, kterou stranu si vyberu. Nelze se vymlouvat, že jejich činy neznám.

 

Zůstává otázkou, proč je snaha naši nemocnici zlikvidovat.

Zamezit zbytečnému vyhazování peněz za zdravotního pojištění?

Zamést stopy vedoucí k odhalení rozkrádání a špatné správě cizího majetku?

Zbankrotuje-li majitel, lze nemocnici za babku koupit?

Co je pravdou?!

 Ti zatracení komunisté, nechali nám tady finance a majetek státu jen na 20 let. Vždyť už skoro není z čeho krást.

František Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.