Město očima nezávislého člověka

Schwarzenberg se zmohl jen na urážku

25.01.2013 10:55

Včerejší poslední předvolební debata obou kandidátů na prezidenta republiky mne doslova šokovala. Nejsem příznivcem Karla Schwarzenberga už od jeho příchodu do republiky v devadesátém roce a už tehdy jsem se nestačil divit, koho si to vzal prezident Havel za kancléře.

Jenomže to jsem ještě naivně věřil, že celý převrat byl založen opravdu na vůli lidu. Nebyl! Vše bylo domluveno dávno předtím a studentské nepokoje byly jenom vítanou záminkou. Nevěděl jsem, že oba pány, tedy Havla a Schwarzenberga pojí  stejná příslušnost k jedné, velice významné, skupině lidí, k Bildenberg Group. Kdybych to byl věděl, nikdy bych tak horlivě na různých shromážděních nepodporoval podvod jménem OF. Vím to vše až teď, a to se již nedá nic dělat a já se za tehdejší chování stydím a omlouvám.

O tom, jak mocná je skupina Bildenbergu svědčí i průběh všech televizních debat, ve všech se vyzdvihuje jenom kníže. Ano, kníže, i když je používání šlechtických titulů zákonem, stále platným, od roku 1918 zakázáno. A přesto Schwarzenberg vyžaduje, pod pohrůžkou vyhazovu, aby jej jenom takto zaměstnanci ministerstva zahraničí oslovovali. Stačí si přečíst výpověď Klouzala, který upozornil na korupci a byl vyhozen z práce. Ten o tom hovoří zcela jasně.

Včera, tedy ve čtvrtek 24. ledna se Karel Schwarzenberg odhalil v debatě v celé své podstatě. Na otázku jednadevadesátiletého válečného hrdiny od Tobrúku a z 311 perutě RAF, zdali nedal v aféře Čunek přednost funkci před ctí, když v rozporu s prohlášením „Buďto já nebo onˇ zůstali ve vládě oba. Jasný a milostivý „kníže“ se ani nezmohl na pravdivou odpověď a starého vojáka, hrdinu, začal jenom urážet. Ukázal se v pravém světle, jen co je pravda.

Stejně tak jsem ztratil i poslední zbytek úcty k Věře Čáslavské. Nejenže, na rozdíl od obou kandidátů, z nichž vzejde příští hlava státu, arogantně nedbala na pravidla debaty a Moravec byl na její štěkání krátký, ale útočila na člověka, tedy Zemana, v tom nejhorším slova smyslu, když mu vyčítala, že se obrátil pro podporu na KSČM.

Ona, která v roce 68 věnovala své medaile Dubčekovi, předsedovi KSČ, a to již po podpisu v Moskvě, kdy on a celá jeho suita podepsali okupaci. Až na jednoho, na Františka Kriegla. Tehdy jí nevadilo, že věnuje své medaile komunistovi, navíc, který sprostě zradil národ i své celé Pražské jaro? Tenkrát se to už vědělo, ale nevyčítal jsem jí to, ale to, co předvedla v televizi je pro mne jasný ukazatel, že už docela ztratila soudnost a chtěla jenom jedno -  uškodit Zemanovi, oblbnout národ, aby zvítězil její obdivovaný „milostivý kníže, jeho blahorodí“.

Jakým právem může právě ona mluvit o cti, když se tolik domáhala u svého kamaráda Havla milosti pro jejího syna – otcovraha?  Pokud by byl nevinný, jak neustále tvrdí, proč o jeho nevině nenechala rozhodnout soud? Proč tak škemrala o Havlovu milost, která přišla a celé soudní řízení zastavila? Vražda dalšího olympijského medailisty – Josefa Odložila, tak zůstala nepotrestána.

Stejným, až nedůstojným, vystoupením na mě působil i Zdeněk Svěrák. Jeho řeč neměla smysl. Dělal jsem s ním velký rozhovor a seděli jsme spolu před lety přes tři hodiny. Už tehdy jsem byl překvapen, jakýže to je suchar. Ale to, co předvedl včera byla jen ukázka účelovosti. Vždyť právě Schwarzenberg vehementně podporoval přijetí ACTA – tvrdou cenzuru internetu, aby si lidé Svěrákovi filmy nemohli stahovat a on nepřicházel o peníze.

A ještě jedna perlička nakonec, ze zápisů bývalého správce zámku Sychrov. Hned po svém jmenování do funkce kancléře, v roce 90, se setkal na tomto zámku Schwarzenberg s bývalou majitelkou Sychrova. Tehdy řekl, jak napsal bývalý správce zámku: „Už jsme vůbec nedoufali (rozuměj my, šlechta), že se této doby dočkáme. Počkejte nějaký čas a lidi tady nebudou mít co žrát a bude jim úplně jedno, co se komu vrací.“ Toto jsou, dle správce Sychrova, autentická slova Schwarzenberga. A to prosím prohlásil v roce devadesát.

Dnes ve dvě hodiny se otevřou volební místnosti. Chce to jít volit a volit Čecha jak poleno. Ale chce to jít volit až v sobotu, aby v urnách bylo přes noc co nejméně lístků. V této, korupcí prolezlé zemi, už nevěřím nikomu. Vždyť už od rána se počítají hlasy lidí volících v cizině. A kdože to počítá? Volební komise s veřejnou kontrolou? Nikoliv. Hlasy počítá ministerstvo zahraničí. Tedy podřízení jednoho z kandidátů!

Zítra večer budeme znát jméno nového českého prezidenta. Věřím, že lidé nejsou hloupí a nedopustí, aby byl v čele státu člověk, který naším národem pohrdá.

Je to jen na nás.

Vladimír Kapal

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.