Město očima nezávislého člověka

Schwarzenberga velebí Sudeťáci

20.01.2013 13:04

Výrokem v televizní debatě s Milošem Zemanem prohlásil druhý kandidát na prezidenta České republiky, že dekrety prezidenta Beneše už dávno neplatí a měly by se zrušit. Navíc, jak prohlásil, a slyšely to statisíce diváků, by měl být Beneš souzen u mezinárodního soudu v Haagu. A tam, jak je všeobecně známo, soudí pouze válečné zločince. Řekl tím vlastně, že prezident Beneš byl válečný zločinec, když si dovolil odsunout přisluhovače Henleina a Hitlera, sudetské Němce.

Za tato slova sklidil velké uznání jak v německém, tak i v rakouském tisku. No aby ne, vždyť jen nahlas zopakoval to, co sudetští Němci, ale i Rakušané, požadují již od konce války. Chtějí návrat, vrácení majetků, omluvu za odsun a hlavně, chtějí vyplatit peníze, jako kompenzaci za nemožnost užívání svého majetku.

Karel Schwarzenberg se přitom netají už dlouhá léta tím, že by nejraději vrátil sudetským Němcům nejen majetky, ale i občanství. Byl to právě on, v době kdy působil jako kancléř prezidenta Havla, kdo nabádal prezidenta, aby se několikrát a pokorně omlouval Němcům, a nejen jenom sudetským.

A tenhle člověk, který pronáší slova, jež by se dokonce snad mohla považovat za vlastizradu, chce být naším prezidentem? Ti z voličů, kteří jsou tímto breptajícím a šišlajícím protičeským politikem okouzleni natolik, že ho dokonce chtějí volit za prezidenta, by si měli za prvé uvědomit, že to je právě Schwarzenberg, coby předseda protilidové TOP 09, který zvedal ruku pro všechny zákony, připravené touto vlastizrádnou stranou a především šibalem Kalouskem.

Měli by si uvědomit, že i díky jemu mohl bezuzdně řádit šílený Drábek, jeho ministr zdravotnictví Heger nám ruší nemocnice a zdravotní péči, ve státě rozvinutou tak, že nám ji kdysi záviděli, hází a přesouvá někam do devatenáctého století. Měli by si uvědomit, především ti mladí, kteří toho ještě příliš nenavolili, že pokud by se stal naším prezidentem Rakušan se švýcarským pasem, vedl by svou politiku, umocněnou podobnými nepřáteli Česka z jeho partaje k tomu, že by se opět mohla změnit mapa republiky.

Doporučoval bych těm mladým, kteří neměli šanci se ve škole dozvědět, co se všechno dělo po Mnichovu 38, aby se podívali na mapu Československa po zabrání Sudet. Pár kilometrů kolem Prahy nám zbylo a na Moravě to nebylo lepší. Na to by se měli podívat dřív, nežli půjdou v sobotu volit. Volbou Schwarzenberga by tato mapa opět mohla začít platit.

A taky by se měli pozeptat rodičů, lépe však prarodičů, kteří by od svých předků ještě měli v paměti historické dění po Mnichovu. Jak museli lidé, čeští lidé, do dvaceti čtyř hodin opustit své domovy a mohli si vzít sebou jenom to, co unesli nebo mohli naložit na kárky, jinak nic. A kdože se to do jejich zařízených domů posléze nastěhoval? Inu, kdo jiný nežli Němci, mnozí z nich v Sudetech na obou stranách hranic ani předtím nežili. A právě tihle lidé většinou chtějí vrátit majetky. Ukradené majetky!

A ať se ti mladí zeptají někoho, co se při násilném vystěhování  našich lidí ze Sudet dělo, to už ti mladí ani nemají šanci vědět, nikdo jim to totiž neřekne. Mluvil jsem se starou paní, přede dvěma lety zemřela v osmdesáti čtyřech letech. Jako holka vyhnání rodiny na vlastní kůži zažila. Vyprávěla, jak henleinovci, mladí kluci v bílých ponožkách, jejího otce zmlátili železnou tyčí tak, že o něco později na následky vnitřních zranění zemřel. Vyprávěla, jak její matce strhali šaty a musela se čtyřmi dětmi táhnout vozík se skrovným majetkem nahá. A ti kluci, sudeťáci, jí se smíchem stříleli nad hlavu z pistolí.

Vyprávěla, že neměli vůbec kam jít a spali po škarpách. A kdyby se nenašli hodní lidé, kteří je nechali bydlet v bytě předělaném z chlíva, tak by asi nepřežili. Říkala, ta stará paní, že kdyby v době, kdy jsem s ní mluvil, měla možnost, tak za ta příkoří, kterých se na ní a její rodině ještě daleko dříve nežli došlo k vyhnání sudeťáci dopustili, nejraději by sudeťáky postřílela.

A tyhle lidi teď podporuje člověk, který by se chtěl stát českým prezidentem? Pokud by se tak stalo, tak by velice rychle ti, kdož ho chtějí volit, poznali, jak by se vůči naší vlasti začal chovat, jak by jí ve světě pomlouval a škodil, ostatně dělá to již po léta jako ministr zahraničí.

Poznali by ti mladí, že dobrácký strejcovský vzhled, je jenom přetvářka. Za dobromyslným úsměvem se skrývá vlčí povaha a chystá se trhat a rvát vše, na co by dosáhl, vzpomeňme jenom na jeho restituce.

Stydím se, jako Čech a člověk, který má svou vlast rád, za herce, kteří tohoto vlka v rouše beránčím chtějí volit a podporují ho svým jménem v médiích. Několik z nich znám, dělal jsem s nimi řadu materiálů a mám spoustu fotek, například Zdeňka Svěráka. Dnes bych s ním už rozhovor nedělal, řadím ho totiž do skupiny zrádců lidí.

Volba Schwarzenberga je volba cesty do pekel, pamatujme si to!

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.