Město očima nezávislého člověka

Sdělení faktů policejními orgány k tragické nehodě

16.02.2015 10:35

Po včerejší informaci o tragické nehodě ve Staré Boleslavi, při které zemřela nevinná žena, v sobotu v podvečer, ve které jsem citoval slova očitého svědka, který je zveřejnil na internetu, se dnes, v pondělí, v 10 hodin, 15 minut ozval telefonicky místostarosta Jiří Vojta, který má ve své gesci, mimo jiné, i městskou policii.

Místostarosta Vojta uvedl časy, které jsou uvedeny v dokumentaci a policejních záznamech o nehodě.

V 18,13 přijal centrální dispečink policie Středočeského kraje informaci o nehodě.

V 18.17 obdržela stejnou informaci městská policie Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

V 18,22 vyjíždí vozidlo MP a v 18,24 hodin byla MP na místě nehody, stejně jako policie státní. V té době hlásili součinnost obě policejní složky, tedy PČR a MP a společně odjeli zajistit místo pro přistání vrtulníku. V 18,35 byly obě policejní složky zpět na místě nehody a podle pokynů PČR prováděly obě složky regulaci dopravy.

Konec zásahu pak policisté i strážníci nahlásili ve 22,20 hodin.

Tyto přesné časy zásahu, jak je Brandýským novinám oznámil místostarosta Jiří Vojta, jsou tudíž v naprostém rozporu s tím, co uvedl očitý svědek na internetu v uvedený čas a jeho slova byla označena, jako doslovná citace a zveřejněna.

Tolik skutečná fakta o tragické nehodě ve Staré Boleslavi, která rozvířila veřejné mínění, neboť se na ni ozvalo se svými poznatky několik čtenářů Brandýských novin.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.