Město očima nezávislého člověka

Skutečná pravda o pozastavení dotací z EU

12.07.2012 17:30

Převzato z BBC

Nedávno byl předseda vlády pozván na jednání do Bruselu. Podle BBC tam byl vyzván, aby učinil rázné kroky k zamezení rozkrádání dotací poskytovaných EU. Po uvedení těchto kroků v platnost požadoval Brusel jeho demisi a tím i odstoupení celé vlády. Podle BBC Brusel oznámil, že pokud vláda neodstoupí, dotace do Česka nepotečou žádné.

ODS má kolem sebe stovky uměle vytvořených firem, které jsou založeny pouze za účelem organizovaného rozkrádání evropských dotací a kvůli praní špinavých peněz. Tyto firmy jsou vládními úředníky vybírány jakoby ve výběrových řízeních, ale vítězí stále tytéž firmy. Jim pak vláda platí za státní zakázky, jedná se o řadu staveb, opravy nemovitostí, ale i nákupy aut, nákupy IT technologií a dalších komodit spadajících pod dotační tituly.

Je pravidlem, uvádí BBC, že všechny tyto dodávky jsou poté prováděny subdodavateli a vítězné firmy tak získávají ohromné peníze naprosto bezpracně, jen díky tomu, že mohou poskytovat bankovní záruky. Ceny za naprostou většinu veřejných zakázek jsou tím pádem až několikanásobně vyšší, nežli například v Německu. Kauza letadel Casa je toho zářným příkladem.

Poté, co německé tajné služby tyto praktiky dlouhodobě monitorovaly a potvrdily návaznost těchto firem na ODS a TOP 09, sdělily posléze své poznatky do Bruselu. Tím se okamžitě zastavil dotační penězotok z Bruselu do Česka.

V prohlášení se, podle  BBC, uvádělo, že dokud budou lidé Petra Nečase a Miroslava Kalouska, kteří mají na svědomí desítky miliard uvízlých na soukromých účtech těchto politiků z ODS a TOP 09, ale i dalších stran spojených s vládnoucí garniturou, ale i představitelů těchto firem, u moci, peníze nepotečou.

Proto vyslala Evropská komise do Česka dva komisaře, kteří měli Petra Nečase vyzvat k odstoupení celé vlády. Nečas jejich požadavky arogantně odmítl, a proto byl pozván na kobereček přímo k Barrosovi, který mu stroze oznámil, že dokud vláda neodstoupí, peníze z Evropy nepotečou, aby se i nadále nemohly rozkrádat.

Na následné tiskové konferenci, z jejíhož konání se objevily krátké fragmenty i v našich televizích, blekotal Nečas cosi o tom, že pokud Evropa dotace do Česka neobnoví, jeho vláda „rozpočtové odpovědnosti“ zřejmě skončí.

Pro ilustraci, jenom za prvních pět měsíců letošního roku činí státní deficit 79 miliard korun a za celý letošní rok se počítá s deficitem 105 miliard korun, a to i přes to, že vláda a především Kalousek lidem ždíme peněženky čím dál brutálněji.

Tolik BBC

Jak se zdá, Petr Nečas si slova Barrosa k srdci nevzal a i nadále se tvrdošíjně drží u moci i přes nevůli téměř celého národa. Je proto nad slunce jasnější, že na peníze z EU bude Česko čekat marně. Jenomže Kalousek s nimi v rozpočtu počítal, a tak se může stát, že se ČR dostane do tak ohromné dluhovém pasti, ze které již nebude úniku. A to jenom proto, aby se mafiánská klika kolem Nečase a Kalouska, ale Karoliny Peak, co nejdéle udržela u moci a ještě si něco ze státních peněz odloupla.

Při čtení této zprávy, především o zadávání různých veřejných zakázek stále stejným firmám, mně to připomínalo naše město. Není to náhodou tím, že i u nás vládne stejná klika jako ve státě?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.