Město očima nezávislého člověka

Směna pozemků pro Kaufland – druhé kolo

02.12.2013 11:28

Koncem léta se v zápisu z jednání rady města objevila informace, že investor obchodního centra Kaufland, společnost Qinn Invest, v zastoupení vlastníka pozemků pod nemocnicí společnosti Dreamliner, kde ovšem figurují naprosto titíž lidé, stáhl svůj návrh na směnu pozemků s městem.

Pro nezasvěcené se mohlo zdát, že vzhledem k odporu zahrádkářů, kteří by touto směnou přišli o zahrádky, na kterých po řadu desetiletí pracovali a vytvořili v této lokalitě zelenou oázu klidu a části opozičních zastupitelů, společnost svou snahu vzdala. Omyl, naprosto ne!

Nemám k dispozici informace o důvodu stažení žádosti o směnu pozemků z oficiálních míst, ale při analýze celé anabáze s pozemky vyplynulo, že se s největší pravděpodobností jednalo o upřesnění katastrálních čísel pozemků a o stanovení naprosto stejných rozměrů obou pozemků, které by se měly směnit.

Původně totiž investor nabízel větší část pozemků nežli město, a to navíc nemělo pozemky v zahrádkářské kolonii přesně změřené a vyznačené. A tak se původní nepřesná žádost stáhla, vše se s radou města doladilo, aniž by se o tom v zápisu z jednání rady města objevila byť jen jediná zmínka.

Nyní, když se zastupitelé, ale i veřejnost dozvěděla program veřejného zasedání zastupitelstva, které se bude konat 18. prosince od 17 hodin v tělocvičně staroboleslavské ZŠ, (podrobnější informace o programu zasedání bude v jiném materiálu) zjistila, že se o směně pozemků bude na zastupitelstvu opět jednat.

A je příznačné, že se s tímto bodem počkalo až na zasedání ve Staré Boleslavi. Boleslavákům je totiž stavba Kauflandu vcelku putna, stejně jako se projednávalo otevření další pískovny u jatek ve Staré Boleslavi právě v brandýském zámku, Brandýšťákům je zase putna nějaká pískovna. Ono to totiž funguje po celá léta tak, že se lidé zajímají jen o to, co se, s nadsázkou řečeno, děje pod jejich okny. To, co se děje za svinstva v jiné části města, je už moc nezajímá.

Jenomže se páni radní tentokrát asi zmýlili, ona totiž ve Staré Boleslavi existuje petice proti směně pozemků v Brandýse na výstavbu nového a pro Brandýs vcelku zbytečného obchodního centra, protože pokud by se směna uskutečnila, znamenalo by to pro Starou Boleslav s největší pravděpodobností, že se nákupního centra dlouho nedočká. A že lidé budou opět odkázání na Normu.

A i tenhle bod by se měl na zasedání projednávat. Všichni Brandýšťáci, kteří nesouhlasí se směnou pozemků, především pak zahrádkáři, by neměli být líní a do tělocvičny dorazit ve velkém počtu. A mělo by je být hodně slyšet, jinak si koalice, bez ohledu na potřeby a přání lidí, udělá zase s městem, co chce.      

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.