Město očima nezávislého člověka

SMUTNÉ, ALE PRAVDIVĚ VARUJÍCÍ

05.01.2015 08:49

Pan Kapal v těchto novinách vyjádřil své stanovisko k rozhodnutí vlády týkající se Ukrajiny. Článek nazval: „Odmítám podporovat ukrajinské fašisty“. Ten obsahuje smutné ale pravdivě varující slova.

Dostáváme ze sdělovacích prostředků různé, většinou upravené informace. Záleží na nás, zda je přijímáme nebo sledujeme dění a dáváme si jednotlivé kamínky informací do celkové mozaiky. Pak nám většinou informace řeknou něco jiného, než nám je podsouváno.

Mladší generaci je vhodné připomenout vyjádření prezidenta USA Eisenhowera, kdy upozornil na nebezpečí, které vznikne spojením zájmů koncernů vyrábějících zbraně se zájmy těch, kteří armádám velí. Obě strany mají zájem ovládat ostatní. Pro zakrývání jejich skutečných cílů pracuje většina sdělovacích prostředků. To bylo a je.

Vzpomeňme na konec 2. světové války. Bylo nám sdělováno, že republiku osvobodila Rudá armáda. Nebylo nám řečeno, že část (a to dle dohody!!!) i americká armáda. Plzeň dnes pořádá oslavy na počest americké armády. Ale neříká se nic o zájmech Ameriky při osvobozování těchto území. Na příklad to, že 25. 4. 1945, to je několik dnů před koncem války, letectvo USA ničilo Škodovku v Plzni. Bombardování nemělo žádný strategický význam pro dokončení porážky Německa. Šlo jim o rozbití průmyslové a ekonomické základny ČSR. Ale i na jiných místech Američané ničili, po skončení války, různý nevojenský materiál. Takových příkladů je podstatně víc. Je známa i myšlenka pokračovat ve válce. Tentokrát proti Rusku. Když se to nepovedlo Hitlerovi, tak by to mohlo vyjít teď, kdy je Rusko oslabeno válkou.

Proč nedostáváme i tyto informace?

Moc a moc nám schází čestní novináři a redaktoři jdoucí proti cenzuře vydavatelů a ředitelů TV.

Nezkreslených a pravdivých informací se bojí ti, kteří mají moc a bohatství. Vědí, že zatemňování mozků  je jejich velkou zbraní!

Použiji vyjádření jednoho našeho skvělého žurnalisty: „Jak se bránit proti zvůli těch, kteří z mocenských pozic manipulují celými národy a kontinenty?  Hluboce racionálním myšlením!“

Zvláště mladá generace by si měla uvědomit, že situace není růžová a nedat se ohlupovat!

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.