Město očima nezávislého člověka

Sobotní klouzání

16.12.2012 12:10

Dnes ráno mne pracovní povinnosti vyhnaly z tepla domova. Předpověď meteorologů se vyplnila do puntíku  - ulice Staré Boleslavi byly pokryté souvislou vrstvou ledu. Mrznoucí déšť pokryl komunikace ledovkou  a  hlavně na chodnících vytvořil téměř dokonalé kluziště. S podobnou kalamitou dnes bojovali správci komunikací ve většině krajů republiky.
       
Naše  město ovšem nezapadlo do šedého průměru  -  u nás kalamitu nikdo neřešil.  Za údržbu místních komunikací zodpovídá Městský úřad Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a na základě smlouvy údržbu provádí společnost AVE CZ. Místní komunikace mají být uklizeny dle třech stupňů pořadí důležitosti. Rozdělení jednotlivých částí města do těchto skupin bylo zveřejněno v prosincových  Městských listech , včetně stanovených časů údržby.
         
Nabyl jsem dojmu, že naše ulice ( Erbenova, Stará Boleslav ) je zařazena ve stupni „0“.Stejně jako v minulém zimním období, ani letos neprobíhá údržba komunikací v naší části města dle proklamovaného časového plánu  -  sněžný pluh protáhne vozovku po několika dnech od posledního sněžení a chodníky stejně jako před lety uklízíme spolu s ostatním majiteli domů sami.
      
Stejné to bylo i dnes. Ještě odpoledne i chodníky na náměstí pokrývala souvislá vrstva ledu a pouze pár nadšenců se stejně jako já snažilo „odmrazit“ chodník před svým domem.

Zajímalo by mne kolik platí Městský úřad za tuto „kvalitní“ údržbu komunikací a jak je nastaven systém kontroly prováděné ( a hlavně fakturované ) práce. Jak si mám vysvětlit, že ještě ve 14 hodin balancoval starší pán o dvou holích na namrzlém chodníku v oblasti označené I. pořadím důležitosti?
        
Zdá se, že přes všechny chvalozpěvy uváděné v Městských listech, realita na našich ulicích a chodnících je naprosto jiná.


Jan Blažek
MO ČSSD
Stará Boleslav
 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.