Město očima nezávislého člověka

Sociální demokracie se očišťuje

19.04.2013 15:46

V době, kdy byla na výsluní ODS, za předsednictví kontroverzního, nicméně charismatického Václava Klause, nabalovali se na tuto partaj různé pochybné existence. Všelijací rádoby podnikatelé, vykuci a prospěcháři a především kmotři, pro které byla ODS jenom výtahem k moci a tím pádem k velikým penězům.

Poté, co se stal Václav Klaus prezidentem a z čela ODS odešel, nastoupil „chlap s gulami“ Topolánek a zář ODS začala pohasínat. Nicméně i za něho se velice dařilo různým Dalíkům, Tluchořům a podobným existencím, které se na úkor lidí obohacovali.

Politika Topolánka byla  tak úděsná, že sama strana se ho zbavila a nastoupilo neštěstí největší – Nečas. Pro ODS i pro stát, to znamená pro nás všechny. A partaj začala rapidně ztrácet preference. Proto se mnozí z vykuků překabátili a vlezli k TOP 09. Tedy k dalšímu výtahu k moci. Jenomže faktický vůdce této skupiny, neboť o straně plné přeběhlíků a vyžírků, se mluvit nedá, Kalousek, začal tak ožebračovat stát, národ a lid, že preference se významně překlopily směrem k levici, především k ČSSD.

A nastala přesně stejná situace, jako u předešlých stran. Ti vykuci, vyžírkové a kmotříci si dokázali velmi lehce spočítat, kdo bude v příštím volebním období vládnout státu. A nastal jejich úprk do sociální demokracie.

Nikoliv kvůli spravedlnosti, ideálům či životnímu postoji, nýbrž kvůli prachům. Velmi rychle se dokázali, protože to opravdu umějí, vmanévrovat do nepostradatelnosti narcistického hejtmana Ratha, získali vliv a významné posty, a stejně jako dříve ODS a v současné době TOP 09, začali vydělávat. Na dotacích, na dobře placených postech, na podvodech.

A tak se stalo, především na okrese Praha – východ, ale i západně od Prahy, že v jeden den, v jednu hodinu vstoupilo do ČSSD tolik lidí, že se tyto místní organizace staly největšími a tím pádem měly i nejvíce lidí nominovaných na okresní konference, protože tyto nominace se určují podle počtu členů. Je proto zcela jasné, že okresní výbory ovládli lidé, kteří chtěli naskočit do výtahu k moci.

Stalo i to, že dlouholetá místní organizace, například v Čelákovicích, byla těmito lidmi natolik infiltrována, že ti poctiví a dlouholetí členové byli dílem vyloučeni a dílem odešli sami. Stalo se i to, že díky novým členům v dalších obcích okresu, například Tehov, Mukařov či Říčany, byli do čela okresu zvoleni vybranými členy, naprosto převažujícími na okresní konferenci, lidé, kteří by tam být v žádném případě neměli.

Jak může být v čele okresní ČSSD žena, která byla v úzkém spojení  s hejtmanem Rathem a dokonce vedla oddělení přidělování dotací? Žena, pro kterou, po jejím nuceném odchodu z funkce při kauze Rath, bylo kamarády uměle vytvořeno místo vedoucí ekonomky v kolínské nemocnici, i když nemocnice tuto funkci již měla zřízenou?

Jak může být ve vedení  okresní organizace ČSSD člověk, který při svém vstupu do strany veřejně prohlásil, že tam vstupuje jenom proto, aby pro svou firmu získával dotace? A jak je možné, že se do vedení okresu dostal ani ne za rok od svého vstupu do strany?

Odpověď je velice jednoduchá, jedná se stále o tytéž lidi, o ty, kteří do politiky vstupují  s jedinou vidinou a snahou, co nejvíce vydělat a získat vlivná místa. A právě tito lidé do svých místních organizací získávali mnoho lidí, snad za peníze, snad za slibem zaměstnání v jejich firmách, nicméně podivně.

Představte si, že v jedné malé obci v okrese Praha – východ vstoupilo do strany náhle a najednou na šedesát lidí, o několik méně čí více roli nehraje. A přitom v komunálních volbách tato obec ani nesestavila kandidátku a v další obci, kde byla také většina lidí v sociální demokracii, nezískala ani jeden mandát.

Jednou jedinkrát jsem byl nominován na okresní konferenci ČSSD Prahy východ a stačilo mi to. Naprostá ztráta času. Všechna hlasování byla dopředu těmito lidmi domluvena a ti poctiví prostě šanci neměli. Tato squadra nedovolila nikomu, kdo k ní nepatřil, aby vůbec měl šanci kandidovat do vyšších orgánů, dokonce ani neumožnila poslanci Humlovi, aby byl okresem nominován na celostátní sjezd strany, natož aby dovolila jeho kandidaturu do vyšších orgánů. Místo něj byl nominován člověk, který se příslušností k této squadře dostal všude, kam jen chtěl.

Byl jsem tak znechucen ze stavu na okresním výboru, že jsem nadále odmítl se této frašky zúčastňovat a nominace jsem odmítal. Byl jsem tak rozzloben, že jsem předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi napsal e-mail, kde jsem celou situaci, podivnou situaci, v okrese a v několika místních organizací popsal. Na rozdíl od těchto žraloků, jdoucích jenom po penězích, mně vždy šlo, jde a co živ budu půjde, o čistotu, spravedlnost a čestnost. O posty, peníze a jiné pašalíky mi nikdy nešlo, kašlu na ně totiž.

Nyní Ústřední výkonný výbor ČSSD zrušil mandát okrů Praha východ a Praha západ s tím, že se všichni členové ČSSD z těchto okresů musejí osobně dostavit do Lidového domu k přeregistraci. A teprve poté by měly být zvoleny nové, teď už snad čisté, okresní výbory.

S tímto krokem naprosto souhlasím. Pokud totiž chce být ČSSD čistá, zdravá a pro lidi ve státě důvěryhodná, nic jiného nezbývá. Nechci jít cestou ODS či TOP 09 a dívat se na kmotry. Nechci, aby i po volbách s předpokládaným vítězstvím ČSSD, docházelo k dalším zlodějnám politiků. Nejen ve státě, ale i u nás ve městě.

Nic jiného než ozdravění strany nám totiž nezbývá. Co si myslet o tom, že u nás ve městě vznikla druhá organizace? Kdyby to lidé z té druhé, nové, mysleli dobře s městem, vznikat by nemusela. Nejednalo se náhodou jenom o to, aby se někteří členové této druhé organizace snáze dostali ke korytům? A jak by k tomu  přišli  všichni členové MO ČSSD ve Staré Boleslavi, kteří jsou slušní, poctiví a jde jim o město, nikoliv o sebe nebo své posty?

Proto je naprosto nezbytný krok, který ČSSD učinila. Přeregistrací a osobní účastí v Lidovém domě by se měla strana od podobných vykuků očistit. A já doufám, že jsem k tomu svou troškou do mlýna přispěl i já.     

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.