Město očima nezávislého člověka

Soňa Zikmundová vystavuje v Českém Krumlově

26.11.2013 17:46

Vizážistka a malířka Soňa Zikmundová, která je mimochodem členkou staroboleslavské ČSSD, obdržela velké ocenění od českokrumlovské radnice. Včera se konala v historické budově, kde je umístěna Městská knihovna vernisáž výstavy a mezi vybranými umělci se objevila i díla Soni Zikmundové.

Výstava je orientovaná na díla týkající se Českého Krumlova, města zařazeného do kulturního dědictví UNESO a právě toto město je velikou malířčinou láskou. Je zde častou návštěvnicí a v malebných, nádherných zákoutích starého města čerpá mnoho inspirace. Nevystavuje zde však jenom díla týkající se Českého Krumlova, ale záměrně na výstavu umístila obrazy i z jiných lokalit, z těch, které jí přirostly k srdci.

Je zde, a vzbudil velký zájem, obraz „Cesta do kraje Oty Pavla“, který je věren odkazu nejvýznamnějších impresionistů. Velký zájem, a ten malířka ani nečekala, však vzbudily i obrazy z francouzské Provence, a to jak nádherný obraz středověkého kláštera poblíž Avignonu, tak i kanál uvnitř tohoto francouzského města.

Podle další skvělé malířky, Evy Karmazínové přímo z Českého Krumlova, která zde, mimo dalších vybraných umělců, vystavuje svá díla, byl zájem o obrazy s francouzskými motivy opravdu nečekaný a překvapivý, a to nejen u zahraničních návštěvníků, ale především se tak velký zájem nečekal od místních milovníků umění.

Prodejní výstava v Městské knihovně potrvá až do prosince, takže pokud by někdo z čtenářů Brandýských novin v těchto dnech do Českého Krumlova zavítal, neměl by si nechat tuto nádhernou výstavu ujít, opravdu stojí za to.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.