Město očima nezávislého člověka

Sportoviště v Královické ulici nebude stavět Linhart

07.08.2014 09:31

Plánovaná rekonstrukce sportoviště v sídlišti v ulici Královické byla řádně oznámena a rada města obeslala ze svého tajného seznamu čtyři firmy. Byly to: 1) Linhart spol. s r.o. ze Staré Boleslavi, 2) Petr Folwarczný z Brandýsa, 3) PRECOL s.r.o. z Předměřic nad Jizerou a 4) HAGS Praha s.r.o.

Poslední jmenovaná firma ze soutěže písemně odstoupila a omluvila se, další dvě firmy se vůbec neozvaly. K velkému překvapení se neozvala ani společnost Linhart, která byla považována za předem jasného vítěze soutěže.

Nakonec podala cenovou nabídku pouze jediná firma, a to Petr Folwarczný. Dne 25.7.2014 v 11 hodin hodnotící komise, ve složení Libuše Fojtíková, Petra Karbanová a Jaroslav Katuš, tuto jedinou obálku otevřela a zjistila, že společnost nabízí rekonstrukci sportoviště v Královicích za cenu 599.555 Kč včetně 21 % DPH.

Ačkoliv v soutěži zbyla pouze jediná firma, nedošlo ke zrušení tohoto výběrového řízení a k vypsání nového, ale rada města potvrdila, že jediná firma v soutěži může zakázku dostat a pověřila starostu města, aby s ní podepsal smlouvu o dílo.

A malá zajímavost, ve dřívějších materiálech z rady města se již několikrát objevilo jméno Folwarczná, jako pracovnice městského úřadu. Že by majitel jediné zbylé firmy v soutěži se stejným a neobvyklým jménem, byla pouhá shoda jmen?

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.