Město očima nezávislého člověka

Spravedlnost hořce zaplakala

17.07.2013 08:35

Právníci tvrdí, že právo a spravedlnost spolu nesouvisejí, že jsou to dvě různé věci. Bohužel, mají pravdu. Bohužel pro nás, deset milionů lidí této republiky. My dole musíme doslova a do písmene plnit zákony, které přijímají korupčníci, v některých případech i odsouzení a věznění zločinci a hlavně – platit.

Výnosy Nejvyššího soudu jsou mnohdy tak odlišné od spravedlnosti, kterou chápe téměř celý národ naprosto odlišně, že se naskýtá otázka, komu vlastně Nejvyšší soud slouží. Občanům této země, všem těm poctivým, kteří pracují, platí daně, dodržují zákony nebo těm několika mafiánským bossům a jejich nohsledům – politikům? Odpověď nám dal Nejvyšší soud v úterý 16. července.

Tři exposlanci ODS, kteří vyměnili svou čest za finančně velmi výnosné trafiky, jenom aby proboha nemuseli hlasovat proti zločinecké vládě Petra Nečase, jsou, dle výnosu tohoto soudu, nevinní. Prý se politický kšeft domlouval ještě v době, kdy tito zločinci ještě požívali poslanecké imunity. A jsou volní. Stejně jako Petr Nečas, na kterého olomoucký vrchní zástupce Ivo Ištvan stáhl žádost o vydání.

Čekám jen, kdy se v médiích objeví zpráva, že tento státní zástupce byl ze své funkce vyhozen. Dovolil si totiž až příliš. Stíhat nedotknutelné politiky v nejvyšších patrech politiky. A to se netrpí. Jen by mne zajímalo, zdali oni tři zatčení a nyní propuštění exposlanci budou opět pobírat ve svých trafikách ohromné peníze plynoucí z peněz lidí, neboť se nejedná o čistě soukromé firmy, ale o firmy se státní účastí, tudíž o peníze, které firmám plynou z peněz lidí.

Soudy vůbec soudí prapodivně, a to už po řadu let od listopadu 89. Příkladů by se daly najít stovky. Jeden za všechny. Náckové, kteří zapálili dům s malou Natálkou, dostali pálku, mnohaleté vězení a je dobře, že u nás není trest smrti, jinak by ho určitě dostali. Na druhou stranu cikáni, kteří napadli a znásilnili malého kluka, dostali směšných pár let. Je tohle spravedlnost?

Už v době, kdy Nejvyšší soud prohlásil, že Bárta neuplácel za poslušné hlasování ve sněmovně a že se tudíž nejednalo o korupci, protože se vše dělo na půdě poslanecké sněmovny a tudíž se na to vztahuje imunita, jsem nevěřícně kroutil očima. Nicméně jsem to skousnul, nakonec se jednalo o soukromé peníze. Ale že totéž soud vynese v případě tří exposlanců ODS, tak to jsem nečekal. To už je příliš silná káva.

Vůbec se už nedivím lidem, kteří nechodí k volbám a tvrdí, že to je zbytečné. V důsledku výnosu Nejvyššího soudu jim musím dát za pravdu. Na jedné straně jsme my, lidé a na straně druhé jsou oni, politici. Jako za komunistů. Zatímco na nás i za maličkosti útočí berňáky, exekutoři, policie i soudy a dávají nám pořádně za uši, oni – politici, jsou opět naprosto beztrestní. Nezažívali jsme to už jednou?

Ne, v Česku nevládne ani právo, natož pak dokonce spravedlnost. Kromě politiků nám tady vládnou, a to naprosto bez kontroly, soudy. Takovým způsobem, že spravedlnost se od nás přemístila do jiné galaxie.

Bůh pomáhej tomuto národu!

Vladimír Kapal    

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.