Město očima nezávislého člověka

Stanislav Huml vyhrál volby v kraji

27.10.2013 11:34

Od počátku devadesátých let neměl Brandýs nad Labem – Stará Boleslav nikdy více než jednoho poslance. Dlouho nemělo město žádného, to až do doby, kdy se do sněmovny prosadil Petr Tluchoř. Po minulých volbách se ve sněmovně objevil i Stanislav Huml a měli jsme tak poslance dva, ale jen krátkou dobu, Tluchoř na svou funkci následně rezignoval.

Po rozpuštění sněmovny se na čelním místě kandidátky objevila místostarostka Nina Nováková. Na kandidátce TOP 09 byla na volitelném čtvrtém místě. A vzhledem k tomu, že strana Kalouska, reprezentovaná Karlem Schwarzenbergem, má v okolí Prahy velice silnou podporu, Nováková se také jako čtvrtá v pořadí do sněmovny dostala.

Ve zcela jiné pozici byl Stanislav Huml. Je známo, že do ČSSD vstoupil až jako poslanec a tato skutečnost mu ztížila kandidaturu. ČSSD totiž má ve svých stanovách klauzuli, že kandidát na poslance musí být ve straně minimálně šest let, což v jeho případě nebylo. Paradoxně, aby na kandidátce být mohl, musel ze strany vystoupit. Na kandidátce se poté objevil až na nevolitelném dvanáctém místě jako nestraník.

Navíc neměl dobrou pozici u Okresního výkonného výboru ČSSD, který ještě okresu vládl v době nominací, a tak jej vedení OVV na kandidátku vůbec nenominovalo. Namísto něho nominovalo lidi neznámé nebo ty, kteří ani v okrese nebydleli. Stanislava Humla proto musel nominovat okres Praha západ. Ale místo na kandidátce mnoho šancí na úspěch neskýtalo.

Mnoho lidí by rezignovalo a smířilo se s osudem, jenomže Stanislav Huml je bojovník.  Rozjel se, spolu s lídry kandidátky, po kraji. Hovořil s lidmi, diskutoval a přednášel své představy o práci, kterou by rád ve sněmovně dělal. Setkal se například s řidiči autobusů na Kladně a nejen tam, jako dopravní expert o této problematice věděl ze všech kandidátu nejvíce.

A výsledek? Ze dvanáctého místa na kandidátce se stal Stanislav Huml vítězem voleb v kraji. Lidé ho kroužkováním poslali na první místo ČSSD v celém Středočeském kraji. Ohromný úspěch! Nyní půjde o to, aby se tento úspěch projevil i o jeho využitím ve sněmovně. Měl by přestat být jen řadovým poslancem, ale jeho schopnosti, ale i obliba u voličů, by se měla odrazit i v patřičných funkcích. Ale to už bude věcí vedení ČSSD ve sněmovně.

Vladimír Kapal

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.