Město očima nezávislého člověka

Staroboleslavská ČSSD je bez předsedy

24.08.2013 11:18

Předčasné volby zamíchaly nejenom s poslaneckou sněmovnou, ale i s místní organizací ČSSD ve Staré Boleslavi. Na vině jsou velice přísné volební stanovy strany. V nich se uvádí, že aby mohl být kandidát umístěn na kandidátní listinu do parlamentních voleb, musí být minimálně šest let členem strany.

Poslanec za ČSSD a předseda MO ČSSD ve Staré Boleslavi Stanislav Huml vstoupil do strany později, už v průběhu volebního mandátu, do sněmovny byl totiž zvolen za Věci veřejné, ovšem jako nestraník. Věci veřejné vůbec před minulými parlamentními volbami svou skvěle zpracovanou předvolební rétorikou, ale i volebním programem, oslovily velké množství lidí, kteří v této straně viděli naději v odmítání politických dinosaurů. Proto ten poměrně velký volební úspěch Věcí veřejných.

Jenomže tato naděje trvala jen velice krátce, velmi brzo se ukázalo, že lidem okolo Víta Bárty vůbec nešlo o službu lidem této republiky, ale jenom o posty, osobní výhody, peníze a především o vliv na veřejných zakázkách. Navíc toto uskupení mělo s normální praxí politické strany jen velice málo společného, spíš lze říci, že naprosto nic. Bárta se choval jako malý Napoleon, a tak bylo zcela pochopitelné, že slušní, nezávislí a sebevědomí lidé, s tímto uzurpátorem moci nemohou mít nic společného. A odcházeli. Jedním z nich byl i poslanec Standa Huml.

A vzhledem k tomu, že byl osloven sociální politikou volebního programu Věcí veřejných, jinak by na jejich kandidátku ani nešel, bylo nasnadě, že mu názorově nejbližší stranou byli právě sociální demokraté, a tak k nim vstoupil.

A nyní nastal ten problém. Aby ho mohlo vedení ČSSD umístit na kandidátku, i přesto, že nesplňoval ono povinné členství ve straně v době šesti let, musel ze strany vystoupit. Jako nestraník totiž, dle stanov strany, na kandidátce být může. A také je.

V naprosto stejné situaci je i současná ministryně spravedlnosti v Rusnokově vládě Benešová. Ani ona nesplňuje stanovenou podmínku a musela tudíž učinit naprosto stejný krok.

Staroboleslavští sociální demokraté tak jsou nyní bez zvoleného předsedy a jeho funkci, opět dle stanov strany, přebere místopředseda místní organizace František Toman. Ovšem jen do konání předčasných voleb, tedy do 26. října. Po nich opět Standa Huml do ČSSD vstoupí a lze s naprostou určitostí předpokládat, že členové MO ČSSD jej opět zvolí do svého čela.

Doufám, stejně jako všichni členové ČSSD ve městě, že se do sněmovny opět dostane, neboť jenom tam by mohl městu významně pomoci. A jelikož je až na dvanáctém místě kandidátky, je nutné, aby ho občané kroužkovali a do sněmovny se opět dostal. Své místo tam zcela určitě má, protože to byl jeden z mála poslanců, kterým se dalo věřit. Takže, volme ČSSD a kroužkujme Humla, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, jako největší město na okrese Prahy východ si svého poslance jistě zaslouží.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.