Město očima nezávislého člověka

Staroboleslavská ČSSD je nejsilnější na okrese

06.06.2013 11:44

Vzhledem ke skutečnosti, že se zvedajícími se preferencemi ČSSD, přibylo lidí, kteří se do této strany hlásili jenom proto, aby na ní finančně profitovali, rozhodlo se vedení sociální demokracie k povinné přeregistraci všech členů na okresech Praha východ a Praha západ, stejně jako v několika obvodech Prahy. Jednalo se o místní organizace, které ve velice krátké době vykazovaly enormní nárůst členů a tím i výhody pro představitele takových místních organizací.

Tam, kde podobní členové byli přihlášeni jen na oko, se přeregistrovala jen mizivá část a dokonce některé organizace zanikly. Tak se například nepřeregistroval ani jeden člen z jedné z nejsilnějších organizací na okrese, jejíž předseda se dokonce stal členem nejen vedení okresního výboru ČSSD, ale i členem nejvyššího vedení této strany. Náhle se však ani on nepřeregistroval a ze strany vystoupil. Obecně se tomuto jevu říká velrybaření a zná to též ODS. Ta má ovšem ve stanovách zrušení licence podobným velrybářským osadám, což u ČSSD není, a proto ona povinná přeregistrace.

Při minulých krajských volbách se vůbec poprvé v novodobé historii města stalo, že zvítězila ČSSD. A to ve městě, které bylo po dlouhou dobu baštou ODS a pravidelně zde vyhrávala veškeré volby. Tato změna byla zapříčiněna možná i velmi dobrou prací místní organizace, především jejich dvou členů v zastupitelstvu, kdy se vždy řadili mezi těch několik zastupitelů, kteří vždy a za každých okolností hájí zájmy občanů a nikoliv jen vybraných skupin.

A tak se stalo, že po ukončení povinné přeregistrace se stala MO ČSSD Stará Boleslav vůbec nejsilnější organizací na celém okrese Praha východ, protože v ní žádní velrybáři nebyli. Ubyli jenom členové, kteří by tak jako tak museli ze strany vystoupit, například kvůli tomu, že se stanou příslušníky policie, kteří nesmějí být v jakékoliv straně nebo ti, kteří mají velmi vážné zdravotní problémy. Ti ostatní, poctiví členové zůstali.

Nejsilnější organizace ČSSD na okrese Praha východ bude i nadále stát vždy na straně lidí a hájit zájmy všech poctivých obyvatel města, i když v pozici opozice má velice ztíženou situaci. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.