Město očima nezávislého člověka

Staroboleslavská hasičárna se již zatepluje

22.05.2013 12:29

Staroboleslavskou hasičárnu si dobrovolní hasiči vybudovali v padesátých letech svépomocí. Patřila jim, a provozovali  v ní svou činnost, po celá desetiletí. Po změně režimu se budova, podobně jako mnoho dalších majetků, nějakým způsobem dostala do majetku Středočeských hasičů.

Budovu museli opustit lékaři, zubaři, kteří zde měli ordinace, ale nakonec i dobrovolní hasiči, kteří v ní měli svou klubovnu. Budova osiřela, byly z ní odstraněny všechny přípojky veškerých inženýrských sítí a začala velmi rychle a doslova obludně chátrat. Navíc se stala vítaným útočištěm vandalů, feťáků a dalších podivných existencí.

Staroboleslavští hasiči, nejdříve v podání  tehdejšího starosty SDH Jana Žižky, později jeho následovníka v této funkci Jaroslava Šícha, se za pomoci města po celá léta snažili budovu od kraje opět získat. Podařilo se to nakonec až tomuto složení rady města a patří jí za to můj dík.

Největší zásluhu na tom, že budova nyní opět patří městu má však současný starosta SDH Stará Boleslav Jaroslav Ších, neboť kdyby právě on, na mnoha jednáních s krajským vedením hasičů, prohlásil, že dobrovolní hasiči o budovu zájem nemají, prodala by se komukoliv, kdo by o ni projevil zájem. Nestalo se, naštěstí. A budova je města.

První, co se muselo udělat, bylo opravit vnější plášť budovy, zateplit ji a vyměnit rozmlácená okna a dveře. Městu se podařilo získat dotaci a práce na budově jsou dnes již v v plném proudu. Zatím je to jen první etapa rekonstrukce budovy, ale vedení města hodlá, a je to moc dobře, v rekonstrukci pokračovat, aby v ní mohly být po dokončení oprav, umístěny, kromě dobrovolných hasičů, i další instituce města. Například Městský dům dětí a mládeže.

Čím dříve se budova opraví a ožije společenským ruchem, tím lépe.

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.