Město očima nezávislého člověka

Starosta je solitér

01.03.2014 16:19

"Otevření těžby v lokalitě U jatek navrhujeme a požadujeme podmínit předchozí realizací silničního obchvatu Staré Boleslavi." Ondřej Přenosil (ODS) starosta města, Městské listy březen 2014. 

Kdo je to my, ptal jsem se starosty na zastupitelstvu. My zastupitelé jsme jednomyslně řekli ne těžbě bez podmínek. My starosta Ondřej Přenosil první. Jiná odpověď neodpovídá realitě. A ani toto není pravda. Oni satarosta hlasoval na zastupitelstvu proti pískovně bez podmínek. Když tedy oni starosta prosazují tuto myšlenku, měli hlasovat jinak. Jinak jsou pane starosta pokrytec.

A prohlášení v Městských listech, kde si děláte PR za naše peníze, nebyl jediný důvod, proč jsem již podruhé navrhoval starostovo odvolání. Druhým důvodem je identický problém s dodatečně podaným odvoláním proti těžbě. Bylo podruhé přijato usnesení, že se město má dodatečně odvolat proti rozhodnutí o těžbě a požádat o prominutí zmeškané lhůty. Znění odvolání je opět v rozporu se zněním usnesení. I tady se podmiňuje těžba dalšími irele vantními důvody. Jednoznačné vyjádření vůle lidu prostřednictvím zastupitelů to prostě není. My starosta Přenosil (ODS) prostě nemá v úřadu co dělat.

Byl to on a bývalý starosta Procházka (NEZ), kdo podepsal pro město nevýhodné smlouvy o pronájmu městských pozemků fy TAPAS. Připomínám, že TAPAS platí městu 0,5 Kč za m2 a rok. Zahrádkáři pak cenu obvyklou 6,5 Kč za m2 a rok. Fy TAPAS na pronájmu vydělává, zahrádkáři městu prospívají zelení. I to byl  deklarovaný důvod k odvolání.

Vladimír Kapal správně připomíná ve svém článku zde slib zastupitele a chování koaličních stran (ODS a TOP 09). Jejich chování je nepochopitelné. Obhajují solitéra, který nám i jim, zkrátka všem škodí. Některé škody jsou nevratné. Úmyslně nedávám návrh na odvolání celé rady, ale jen starosty. Na hlavě úřadu nesmírně záleží. Ta naše hlava opakovaně selhala. 

 Stanislav Huml

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.