Město očima nezávislého člověka

Starosta svolal pracovní zasedání zastupitelů

16.10.2013 13:30

Pracovní zasedání zastupitelů se bude konat dne 21. října v zasedacím sále nové radnice od

17 hodin. Důvodem jednání zastupitelů bude možnost úvěru na rekonstrukci topných kanálů v sídlišti.

Před časem schválilo zastupitelstvo, na veřejném zasedání, neboť jinak to ani ze zákona nelze, podržení topných kanálů v sídlišti městem a jejich provozování. Jednalo se o velmi rozumný krok podpořený všemi zastupiteli, neboť v případě, že by kanály město prodalo soukromé firmě kompletně za jednu korunu, ano i takový návrh byl tehdy na stole, pravděpodobně by došlo k rapidnímu nárůstu cen za teplo pro obyvatele sídliště a právě tomu chtěli zastupitelé, tentokráte včetně rady města i jejího vedení, zabránit.

Jenomže na rekonstrukci topných kanálů město prostředky k dispozici nemá, a tak jedinou schůdnou cestou byl a je úvěr. Aby došlo k co nejmenšímu nárůstu úroků, přišlo vedení města s návrhem na přeúvěrování stávajících úvěrů. Znamenalo by to, že se u společností poskytujících městu úvěry vyjednalo rozšíření právě o potřebnou částku na rekonstrukci kanálů s tím, že úroková míra by zůstala nezměněná.

A právě o způsobu jak to provést by měli v pondělí zastupitelé podrobně jednat. Výsledek jednání bude muset nakonec zastupitelstvo stejně odsouhlasit na veřejném zasedání, nyní se jedná o to, že se nad problémem přefinancování může strávit dost času, což by znamenalo při veřejném zasedání jeho prodloužení možná až do ranních hodin.

Pracovní zasedání zastupitelstva je neveřejné, nesmí se na něm přijmout žádné usnesení, jde při něm jen o to, aby si zastupitelé ujasnili své postoje, vznesli a vyřešili případné námitky a poté si odhlasovali, na veřejném zasedání, konečný výsledek tohoto neveřejného zasedání.

Veřejnost, lépe řečeno čtenáři Brandýských novin, však o jednání, jeho průběhu a výsledku, nepřijdou, protože je budu podrobně informovat. Žádný zákon totiž nezakazuje o pracovním jednání zastupitelstva veřejnost informovat, proto toho vždy plně využívám.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.