Město očima nezávislého člověka

Starosta ztratil nervy, budu požadovat veřejnou omluvu

19.02.2014 12:02

Bylo pondělí 17. 2., přesně 12,16 hodin a já si pochutnával na skvělé kachničce, když mi zavolal starosta města Ondřej Přenosil. Byť mám zcela odlišné politické názory a práci rady města pod jeho vedením kritizuji, dosud jsem starostu Přenosila považoval za slušného člověka. Tímto telefonátem však mé přesvědčení padlo.

Do telefonu na mne řval, že mé sra..y nečte, ale teď již nemůže mlčet, když jsem si vzal do huby i jeho ženu a napsal, že čachruje s pozemky. Naprosto jsem nechápal, o čem vlastně hovoří, či spíše, co to na mne řve. Několikrát jsem se ho ptal, o co se jedná, že jsem nic takového nikdy nepsal, nereagoval. Mlel si neustále své. Nakonec mi oznámil, že kvůli této mé srč..e na mně bude požadovat veřejnou omluvu. Opět jsem se snažil od něho zjistit, co se vlastně stalo. Praštil mi s telefonem!

Již týž den večer jsem zjistil, o co vlastně šlo. Jeden můj známý mi přeposlal článek Jirky Blahúta na jeho facebookových stránkách, kam má přístup pouze ten, kdo je zařazen do přátel a v onom článku se psalo právě o tom, kvůli čemu mi sprostě a vulgárně nadával starosta Přenosil.

A co z toho vyplývá? Buď starostovi, neboť velice pochybuji, že by právě on měl na stránky Jiřího Blahúta volný přístup, kdosi záměrně jako autora označil mne, nebo ten, kdo o článku starostovi řekl, nesdělil autora a on si k němu automaticky přiřadil právě mne.

Záměrně jsem čekal celé úterý, za prvé jsem měl od rána až do večera schůzky s mnoha lidmi ohledně problémů ve městě a za druhé jsem chtěl starostovi Přenosilovi nechat čas, aby si autora článku zjistil, zavolal mi a omluvil se. Nestalo se tak, a proto jsem dnes dopoledne odeslal starostovi Přenosilovi otevřený dopis i s ofoceným článkem z facebooku s tím, že dne 26. 2. na veřejném zasedání zastupitelstva budu požadovat omluvu.

V rámci objektivity jsem se snažil zavolat i autorovi článku o souhlas s jeho použitím, ale číslo telefonu, které jsem měl k dispozici, již neexistuje, takže tímto prosím Jiřího Blahúta, aby se mi ozval a já si mohl uložit jeho nové číslo.

A vzhledem k tomu, že se jedná o otevřený dopis starostovi města, jeho plný a nijak nekorigovaný text uvádím i zde na stránkách Brandýských novin, stejně jako článek Jirky Blahúta, o němž nepochybuji, že vychází z pravdivých skutečností.

Vladimír Kapal

 

Otevřený dopis starostovi města

Pane starosto,

v pondělí 17. 2. ve 12 hodin a šestnáct minut jste mi zavolal. Slovy vulgárními, sprostými a nepublikovatelnými jste mne napadl, že ač moje sra…y nečtete, má poslední sra..a, vás donutila mi sprostě vyčinit. Řval jste na mne, že ode mne budete požadovat veřejnou omluvu za to, že jsem napsal článek o vašich čachrech s pozemky a o tom, že se na nich podílí i vaše žena.

Mé námitky, že naprosto nevím, o čem je řeč, ani o tom, že jsem nikdy ve svých článcích manželky politiků nezmiňoval, neboť to je pod mou úroveň, jste nejen nereagoval, ale ani neposlouchal. Váš telefonát mi, za a) zkazil vynikající kachýnku k obědu, za b) zkazil můj dlouholetý dojem, že jste slušný člověk, byť mám jiné politické názory nežli vy, a za c) že jaksi ztrácíte nervy a glanc.

Váš telefonát mne zároveň ujistil, že za a) někdo vás špatně informoval, nebo záměrně nasměroval na mou osobu, za b) dříve než jste se do mne sprostými a vulgárními slovy pustil, jste si nezjistil pravého autora článku, za c) že možná něco pravdivého na článku bude.

Netrvalo mi dlouho, abych zjistil, odkud vítr vane. A totéž jste mohl učinit i vy, nebo si to nechat zjistit.  Článek, na který jste se odvolával a kvůli kterému jste se zachoval jako sprosťák nejvyššího kalibru, byl zveřejněn na facebookových stránkách Jiřího Blahúta, který jen nad ním též podepsán. A právě v tomto článku se píše, byť formou pohádky, jak jste postupoval při koupi pozemků v obci, která pod město správou spadá. Tedy přesně to, co jste přičítal mně.

Nikoliv já vám, pane starosto, se budu omlouvat, omluvu budu vyžadovat já od vás, a to již na veřejném zasedání zastupitelstva, neboť jste mne slovy sprostými a nepublikovatelnými urazil. Záměrně jsem s reakcí na váš telefonát den počkal, chtěl jsem vám dát čas, abyste si vše zjistil a telefonicky se mi omluvil, jak by to učinil každý slušný člověk. I já dělám chyby, ale na rozdíl od vás, se veřejně a neprodleně omlouvám.

Záměrně a zcela vědomě jsem v dopisu nepoužíval při oslovení velká písmena, neboť ta vyznačují úctu pisatele k adresátovi, a tuto úctu k vám jsem ztratil. Váš telefonát jsem pustil nahlas, takže jej slyšeli, a velice pozorně, další tři přítomné osoby.

V příloze zasílám text celého článku i s autorem, kvůli kterému jste mne sprostě urazil.

Vladimír Kapal

 

(Kliknutím na na následující obrázek dojde k jeho zvětšení)

 

  

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.