Město očima nezávislého člověka

STEJNÉ, RŮZNÉ ?

18.09.2014 10:08

Lze vyslovit název věci nebo činnosti, který si většina představí v běžném vysvětlení, ale ve skutečnosti může být obsah jiný. To mnohého občana napadne když vidí billboard TOP 09 nebo možná paní Novákové, a přečte si na něm umístěná hesla.Je to asi  opravdu billboard paní Novákové. Je na něm zobrazena sama. Trochu odlišná nabídka oproti ČSSD, kde je představena skupina zastupující i ostatní jejich kandidáty, ochotné pracovat pro občany města.

Zkusme se tedy podívat na pani Novákovou nabízená hesla - a jaký je skutečný obsah, v současném volebním období, naplňovaný.

 Respekt a spolupráce – kdo, ke komu má mít respekt? Na několika zasedáních zastupitelstva ukázala tato zastupitelka své arogantní chování k občanům. (Uvedena citace i v těchto BN, článek – Zajímavé hlášky ze zastupitelstev.)

Možná používaný způsob ve škole – studenti mlčte, já jsem výš. 

Spolupráce – o úzké spolupráci pani Novákové s TOP 09 to je s Kalouskem a Dukou (Církví) snad nikdo nemůže pochybovat. Spolupráci se všemi zastupiteli nepředvedla. K doporučení prof. Srdínka, člena prvorepublikové vlády má možná odpor. Ten hlásal – „Kandidát musí být schopen vyslechnout názor protivníka, a je-li lepší, neváhat jej přijmout“ (viz můj článek v těchto BN – Ohlédnutí na cestě).

Cenné zachovat – nelze než souhlasit a podporovat. Jen je třeba zodpovědně rozhodnout co je cenné.

 Dobré rozvíjet -  také vhodné. Ale uvažovat co je dobré pro většinu a co pro vychytralého jednotlivce. Měli bychom rozvíjet i to zač bojovali, a umírali naši legionáři. Tomu však neodpovídá udělení čestného občanství Otto Habsburkovi, odsouhlasené zastupitelstvem. A zvláště reakce na dotaz – co by tomu řekli legionáři? Odpověď dr. Nováka – ti již nežijí!  Proto možná i ten výběr místa pro bilbord paní Novákové ve St. Boleslavi –u Pomníku Legionářů!

 Špatné změnit – výborná výzva. Zvláště k nadcházejícím volbám. Co budou chtít voliči? Nebo koho? Při svém rozhodování by se měli voliči maličko zamyslet nad podstatou (i když chybí dostatek informací) co máme, co jsme ztratili. Kolik nás to stálo a kdo zde vydělal!  Na příklad developer zde vydělal miliony a město za něj bude stále platit.

Zkusme porovnat efekt rozhodování města a Klause. Za vlády Klause (ODS) neměl stát deficit v rozpočtu, ale téměř vše bylo prodáno nebo rozkradeno. Banky jsou nám dostupné téměř na každém rohu, ale zisky jdou do zahraničí. V jakém duchu pracovali a budou pracovat vyznavači této politiky pro město?

Podívejme se tedy na složení současného zastupitelstva, zvláště složení rady, a zvažme jak postupovat pro naplnění výzvy pani Novákové – Špatné změnit.

Přijďme k volbám, lhostejnost nic nevyřeší!

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.