Město očima nezávislého člověka

Střelecký klub odešel od armády

22.03.2013 10:43

Při místní vojenské posádce, jako součást armádního sportovního oddílu, působil delší dobu velice úspěšný sportovně střelecký klub. V minulých letech dosáhl nejednoho významného úspěchu, především v mládežnické oblasti a v jeho trofejní vitríně se nachází několik  medailí.

Na zasedání rady města došlo oznámení předsedy sportovně střeleckého klubu Jiřího Tulacha, že klub ukončil svou činnost v rámci Armádního sportovního klubu Stará Boleslav. Nadále budou sportovní střelci vystupovat pod názvem SSK 0348 Brandýs nad Labem – Stará Boleslav jako naprosto samostatný subjekt. Pod tímto názvem je též sportovně střelecký klub registrován u Českého střeleckého svazu.

Důvody odchodu z armádního sportovního klubu uvedeny nebyly, ale jedním z důvodů mohly být finance. A právě z důvodů šetření v rezortu ministerstva obrany oznámil někdejší ministr obrany Alexandr Vondra, že se vážně uvažuje o  zrušení dvou vojenských posádek. Jednou z nich měla být, dle Vondrova návrhu, i posádka ve Staré Boleslavi. Jak někdejší ministr obrany uvedl, mělo se jednat o hlavní areál kasáren ve Staré Boleslavi, zatímco další dva areály, umístěné v lese za městem, měly zůstat.

Tím, že Vondra pod nátlakem médií kvůli aféře ProMoPro rezignoval, se o tomto návrhu přestalo hovořit. Krátké, osmidenní působení v čele tohoto rezortu snad nejhorší političkou v polistopadové době, Karoliny Peake, nestačilo na to, aby se o této záležitosti hovořilo, natož rozhodlo.

V současné době začal jako ministr obrany působit někdejší náčelník generálního štábu Picek. Uvidíme, zda v rámci nutných úspor se k tomuto návrhu vrátí. A jen pro oživení paměti. I současný místostarosta města Jiří Nekvasil (TOP 09) působil v této nejvyšší armádní funkci po jedno zákonem povolené období.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.