Město očima nezávislého člověka

Střet zájmů exstarosty Procházky

31.03.2014 11:58

Pan exstarosta Procházka, nynější radní, který soukromě "dělá" do stavebnictví a realit a veřejně do územního plánu "svého města",nyní kromě již mediálné známého těžení na Papežské louce..(kde na poli "vymyslel"rodinné domy i pískovnu) chystá další "Finiš" tentokrát jak znehodnotit výškovou zástavbou i exkluzivní prostředí renesančního parku a zámku, kde město pořádá významné slavnosti a historické turnaje.

Firmě se kterou spolupracuje "prodal" strategický pozemek bývalých technických služeb a to za cenu jednoho bytu (3,6mil.Kč). Nyní jich má zde vyrůst 61, a to o pěti patrech. ještě je třeba "doladit" územní plán který počítá se zastavěností pouze 45% a svým kamarádům dále zhodnotit pozemek na zastavěnost 60%, aby bylo možné domy pěkně "napěchovat" a je to. Zbývá již jen zaměstnat svou manželku, realitní makléřku, které se byty v tak atraktivní VIP lokalitě jistě špatně prodávat nebudou.

Sousedé, kteří byli, v rozporu s právem, ze stavebního řízení vyloučení se chtějí, proti již vydanému územnímu rozhodnutí porušujícímu dosud platná regulativa, odvolat.

Připravujeme proto petici:

My níže podepsaní obyvatelé Brandýsa nad Labem Staré Boleslavi et populum, protestujeme proti naddimenzované architektuře developerů v centru města. Požadujeme, aby pro stavební akci pořádanou u zámeckého parku, Sládek Group /Fakultní, platila stejná pravidla jako pro ostatní. Výška staveb by zde v žádném případě neměla přesahovat okolní zástavbu a musí zůstat v limitu maximálně tří pater. Protestujeme proti znehodnocení exkluzivního prostředí zámku a renesančního parku, kde město pořádá významné slavnosti a historické turnaje a to v těsném sousedství nyní naplánovaných bytovek. Protestujeme proti, v projektu, výraznému překročení, dosud platných limitů územního plánu, jakož i účelovému přizpůsobení se nového územního plánu této akci, navýšením limitů zastavěnosti. V této souvislosti požadujeme celkovou odbornou a nezávislou revizi návrhu nového územního plánu, který tímto příkladem účelové manipulace, straněním zájmů soukromých před zájmy veřejnými, postrádá i jako celek, důvěru. Nevíme co dalšího je zde předpřipraveno. Požadujeme tímto pozdržení schválení nového územního plánu do nadcházejících komunálních voleb.

Mimochodem: Není takových problémů v připravovaném územním plánu víc? Dejte vědět.

Otmar Průša

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.