Město očima nezávislého člověka

Střípky z jednání zastupitelstva 24.9.2012

25.09.2012 19:50

Servrovna

Bývalý člen kontrolního výboru Jiří Blahút popsal situaci, kdy jedna z faktur za servrovnu (psali jsme v minulém čísle o její „fantastické“ ceně) byla podezřelá, nebyly odvedeny práce a přesto od města inkasována částka 1 mil. Kč. Skončilo odstoupením Vávry (ODS) z rady města.  Bylo podáno trestní oznámení, které policie odložila, protože nevznikla škoda. I ptal se místostarosty Nekvasila (TOP 09) zda je pravda, že s dodavatelskou firmou byla následně uzavřena smlouva na další práce, aby byl dodatečně nalezen důvod na proplacení faktury a kdo ji podepsal. Odpovědí bylo potvrzení Blahútových slov Nekvasilem. Smlouvu odsouhlasila celá rada a podepsal ji Nekvasil a je na to hrdý.

Náměstí  vjezd

Několik zásadních výhrad projevili občané k novému náměstí. Sklon chodníku na protilehlé straně radnice je příliš vysoký, při chůzi máte pocit  jedné delší nohy.  To je to nejmenší. Za autobusovými zastávkami  je vjezd do dvora, ve kterém je řada dalších budov. Jezdí tam i nákladní auta. Díky umístění zastávek a vysokému obrubníku proti vjezdu, nezajede ani osobák. Někdo ignoroval nejen oprávněný nárok majitelů, ale i požární předpisy. Odpovědí bylo místostarostovo shrnutí – město nic neporušilo a ani odborníci neprotestovali. Nu někteří s vedením radnice prostě nechtějí mít nic společného. Má smysl radit lidem, kteří na své okolí neberou ohled a rady ignorují?

Kaufland

Firma opět vystrkuje růžky. Tentokrát navrhla směnu svého pozemku vedle Penny marketu za městský pozemek proti pekárně na Zápské (za panelovým domem). Jsou tu zahrádky, řada stromů, oáza klidu. Diskuse na téma usměrňování a rovnoměrné výstavbě marketů mezi Brandýsem a Boleslaví byla dlouhá a neplodná. Rada města jednala poloilegálně (nabídku projednala a neuvedla v zápise, aby prý nevznikla panika), ale je připravena souhlasit se směnou. Přitom jedině zamítavým postojem může dnes rada přimět investory stavět tam, kde je to pro město výhodnější. Rada města neví, jaký je rozdíl mezi slušnou a neslušnou ženou. Ta slušná umí říct ne.

Petice Fajta

Zoufalý byl  František Fajta, majitel drogerie na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi. Snažil se z (místo)starosty města,  (Nekvasila TOP 09), dostat vyjádření, jak dopadla petice 500 respondentů, kteří odmítají placené parkoviště na náměstí a horují pro kotouček s omezeným stáním za oknem. Náklady města i občanů minimální, účel stejný.  Výsledkem byla břitce arogantní odpověď. Sežeňte si 11 zastupitelů a bude to po Vašem. My se rozhodli investovat. Jde o 900 000 Kč do parkovacích automatů, 300 000 Kč stála studie. No nejsou ti radní k pomilování?

Mgr. Stanislav Huml

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.