Město očima nezávislého člověka

Střípky ze zastupitelstva

05.07.2014 11:43

Mimořádného veřejného zasedání zastupitelstva dne 3. 6., na žádost osmi opozičních zastupitelů, se z jedenadvaceti zástupců občanstva zúčastnilo pouze patnáct zastupitelů. Starosta Ondřej Přenosil při zahájení zasedání sdělil, že tři zastupitelé se řádně omluvili, tři se nedostavili bez omluvy. I tento fakt svědčí o zodpovědnosti jednotlivých zastupitelů, i když je nutno vzít v potaz, že začala doba prázdnin a dovolených, ale bez řádné omluvy by to být nemělo, vždyť jde o obyčejnou lidskou slušnost.

Velice mne pobavilo, jak se vehementně stavěl proti otevření další pískovny, ale i o provedení ekonomického auditu Bohumil Javůrek. Ti, kdož na zasedání zastupitelů chodí pravidelně, si jistě pamatují, že ještě před nedávnem pískovnu obhajoval a mám dokonce i osobní zkušenost z doby, kdy jsem ještě nebyl v zastupitelstvu, ale všech jednání jsem se účastnil, jako novinář. Tehdy, kdy jsem z pozice občana vystoupil proti jednomu z prvních projednávání možnosti otevření pískovny u jatek, mě o přestávce jednání zastavil právě Bohumil Javůrek a velice nahlas, a to zdůrazňuji, velice nahlas mě upozorňoval, že vystupuji proti zájmům města, neboť z těžby písku má zisky.

Změna postoje Bohumila Javůrka je zřejmě způsobena jeho místem na kandidátce uskupení sousedé, které má v programu do říjnových voleb uvedeno, že stojí proti otevření pískovny u jatek. Inu, koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Dalším poznatkem, střípkem, chcete-li, byla evidentní nervozita, či dokonce naštvanost, místostarosty Nekvasila, kterému, a to je pouze můj osobní dojem, celé mimořádné zasedání mimořádně vadilo. Ale mohu se mýlit.

Velice nemile na mne zapůsobilo vystupování právníků advokátní kanceláře, kteří vystupovali spíše jako obhájci těžaře, nežli by chránili občany města před pískovnou, ale to není nic nového, tento postoj zaujímají po celou dobu. Navíc byla snaha u jednoho z mladých advokátů o zesměšňování zastupitelů, a to by si neměl právník, jehož platí město, tudíž právě zastupitelé, nikdy dovolit. Ostatně jak je známo, v současné době stále ještě probíhá výběrové řízení na dodavatele právních služeb, tedy advokátní kanceláře, která by město zastupovala po dobu smluvního vztahu a uvidíme, zdali v konkurzu opět zvítězí advokátní kancelář Nespala.

Kromě faktů, uvedených v jiném článku, mi na celém mimořádném zasedání zastupitelů vadil fakt, že doba svolání byla příliš časná a tudíž se celé zasedání konalo naprosto zbytečně.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.