Město očima nezávislého člověka

Studentský soubor v těchto dnech vystupuje na Ukrajině

13.09.2013 13:55

V souladu se smlouvou o spolupráci a na základě požadavku partnerského města v rámci reciproční výměny, vyslalo město ve dnech 11. až 16. září studentskou uměleckou skupinu k účinkování na oslavách města Dunajivci na Ukrajině.

Na pozvání starosty města Dunajivci se oslav měla účastnit i delegace vedení města. Právě v těchto dnech tak na Ukrajině vystupuje, pod vedením ředitele ZUŠ Bayera, pěvecký sbor brandýského gymnázia, doplněný dvěma sólistkami ze ZUŠ ve hře na akordeon. Celkem je nyní na Ukrajině šestnáct studentů pod vedením dvou členů pedagogického dozoru.

Dopravu autobusem bude hradit město z rozpočtové položky na mezinárodní spolupráci a pobyt uhradí ukrajinská strana. Rada města zároveň rozhodla, že vedení města na Ukrajině bude zastupovat ředitel ZUŠ Jaroslav Bayer a nikdo další z vedení města na Ukrajinu neodcestoval.

Znamená to, že pozvání starosty ukrajinského města nevyhovělo nejen přímé vedení města, ale zájezdu se nezúčastnil ani nikdo z rady města. Na rozdíl od služebních cest na západ Evropy, například do italského Toskánska, kam vedení města i s rodinným doprovodem velice rádo zajíždí.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.