Město očima nezávislého člověka

Své sliby jsem splnil, pochybnosti však zůstávají

20.05.2014 15:29

V minulých dnech jsem se na těchto stránkách podivil nad nejasným zápisem z jednání z právnickou společností z Brna K PLAN, která projevila zájem o velké městské pozemky mezi Okružní ulicí a sídlem nazývaným Vagonky, které by ráda za velice výhodnou cenu získala za účelem výstavby obchodního centra. Mé pochyby spočívaly v tom, že zápis neuvedl, se kterým řetězcem společnost jednala a slíbil jsem, že se na veřejném zasedání zeptám.

Stalo se. Starosta Přenosil odpověděl, že společnost K PLAN ani radě města žádný řetězec nejmenovala a ani nemohla, neboť ze žádným dosud nejednala. Podle právníků z této společnosti musí nejdříve pozemky získat a teprve poté oslovit nějaký řetězec. A to je právě záležitost, které se obávám. Pokud by totiž společnost pozemky získala, za opravdu nízkou cenu, jako pomoc při výstavbě pro Boleslav tolik potřebného obchodního centra, s klidem Angličana by poté mohla městu oznámit, že jednání s řetězci nevedla k úspěchu, a protože by již byla vlastníkem pozemků, nic by jí nebránilo pozemky za daleko vyšší cenu prodat developeru a nikdo z města by němohl říci ani slovo, pozemky by již měly jiného vlastníka.

Starosta Přenosil zároveň prohlásil, že v příštím měsíci by se mělo konat pracovní zasedání zastupitelů za účasti právě této společnosti, která by svůj záměr zastupitelům vysvětlila. Dobrá, už se těším, co nám právníci napovídají. Další, a podstatně důležitější, informací bylo, že se ozvala společnost Billa, kterou oslovilo občanské sdružení Radky Martínkové a projevila opravdový zájem o výstavbu OC. A právě toto řešení vidím, jako daleko perpektivnější, nežli netransparentní návrh právnické firmy, navíc, když jsem zjistil, že firma stavějícící obytné sídlo Na Mýtkách je taktéž z Brna a není vyloučeno, že jednají ve spolupráci. Uvidíme, s čím brněnští právníci v červnu přijdou.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.