Město očima nezávislého člověka

SVĚRÁK.

13.04.2013 11:14

Jak výborná věc pro vytváření hodnotných věcí nebo jako pomocník je svěrák. Horší je, když si, nebo někdo nám, skřípne ve svěráku palec. Jak se zdá být ulehčující, když se sevření alespoň o čtvrt závitu povolí. Jsme schopni zapomenout na to ublížení a věřit, že se to nebude opakovat. Jak naivní.

Stejnou  činnost provozuje ODS. Před volbami vystrčila  jakousi mucholapku na voliče, když slíbila zlepšení situace  a nezvyšování daní. Naivkové a soukmenovci hlasy dodali. Pak se svěrák sevřel a sliby neplatily. Do jaké míry pomohla strana pana Kalouska a apendix LIDEM, ví jen ODS. Jak jednoduché pro zlepšení rozpočtu je utahovat svěrák. Ždímat a ždímat ty nejpotřebnější. Zajistit příjem jinak neumějí.

Situace pro koaliční svěrák je ještě trochu příznivá. Ještě je trochu majetku,  patřícího národu, který lze prodat a dožívat  z toho politicky.  Akce – Po nás potopa. Začíná téct do bot, preference klesají, takže ODS zpracovala soubor opatření Agenda 2014. Mírné povolení svěráku a hra na to , to my ne, to někdo jiný. Tak se snaží na ODS  přiživit i TOP 09. Naivkové se zase chytnou.

Dobré podmínky  pro partu, která umí výprodej národního majetku (patřícího nám všem), stvořit kulisy, jejichž obsah nic nepřináší a hrdě zavádět tak zvané reformy, které ničí vše fungující. I na tom se dá osobně dobře vydělat a beztrestně poškozovat tento národ!

Probudí se někdy ta poctivá většina národa ze své lhostejnosti?

Je si vědoma, že svým nezájmem se stává spolutvůrcem?

Možná se i někteří místní obávají, že by se muselo sehnat několik svěráků, aby se jako trest dalo do nich sevřít pár škodících rukou patřících elementům u nás dobře zašitých.

 

F. Štecha

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.