Město očima nezávislého člověka

Svinstvo nejhrubšího zrna!

24.10.2014 11:28

Přibližně před dvěma lety mně volala brandýská policie a vyšetřovatelka mě žádala, abych přišel vysvětlit trestní oznámení na brandýskou radnici. Byl jsem tímto sdělením šokován. Žádné trestní oznámení jsem totiž nikdy nepodával. Na policii mi bylo toto písemné trestní oznámení předloženo. Bylo podáno v určitý den a hodinu na poště v Horních Počernicích. Policistce jsem doložil, že v termínu podání oznámení jsem byl prokazatelně někde úplně jinde a doložil jsem to nejen svědecky, ale i písemným dokladem. Po prozkoumání podpisu a předložení mého skutečného podpisu policie zjistila, že písmo v žádném případě neodpovídá písmu mému a celý případ odložila.

Nikdy se nezjistilo, kdo tehdy mým jménem zbaběle podal ono trestní oznámení, ale soukromě jsem pojal podezření podle písma, které jsem měl k dispozici v písemných materiálech radnice. Podle něho jsem pojal podezření na jednoho zastupitele města, ale nikdy jsem jeho jméno nevyslovil, ani nenapsal, neboť jsem neměl důkazy, kromě jisté podobnosti písma.

Včera večer jsem obdržel mailový odkaz na facebookové stránky brandýské TOP 09, kde se údajně uvádělo mé jméno, jako toho, kdo podal stížnost na průběh komunálních voleb. Jelikož jsem to skutečně nebyl já, neměl jsem totiž sebemenší důvod k tomuto podání, protože jsem ani ve snu nepomyslel na to, že by s volbami nebylo něco v nepořádku, dospěl jsem k závěru, že se historie opakuje a kdosi podal oznámení soudu mým jménem.

Je nepochopitelné, že tak závažné podání, jakým je zpochybnění platnosti a regulérnosti voleb, může být i soudu podáno pouze písemně a nikoliv osobně a na základě kontroly občanského průkazu osoby podávající soudu podnět k jeho konání. Tím se může stát, že se kdosi zbabělý schová za jméno naprosto nevinného člověka, jako v tomto případě. Podle mého je to legislativní ohromná chyba.

Říkal jsem si, že je potřeba jít po tom, kde se informace objevila první, tam může být eventuálně schovaná osoba, která se za mé jméno opět schovala, spíše nežli osoba by se dala nazvat odporným zbabělcem. A kdo by měl prospěch z odložení ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva o celých dvacet dní?

Další otázka zní, kdo měl z výsledků voleb nejmenší užitek a nejvíce ztratil? Každopádně ODS a především TOP 09. ODS ztratila starostu a většinu v radě, takže se stala naprosto nevýznamnou opoziční stranou a potom, a to ještě více, TOP 09. Ta ztratila dva místostarosty a faktické ovládání města. Není celá tato aféra z této dílny? Nevím, ale stále platí ono staré římské Cui Bono.

A nyní fakta, která jsem zjistil: Podání bylo doručeno písemně na Krajský soud v Praze dne 21. 10. 2014, bylo zařazeno pod spisovou značku 50A34/2014, případem se zabývá soudkyně JUDr. Olga Stránská. Stížnost byla doručena městu od Krajského soudu v Praze, nám. Kinských 5 dne 23. 10. 2014.

Dnes před 11 hodinou jsem telefonicky hovořil se soudkyní Olgou Stránskou, které jsem oznámil, že jsem na soud žádnou stížnost na průběh voleb nezasílal, ale že kdosi zneužil mé jméno. Soudkyně Stránská mi sdělila, že stížnost se týkala jakési petice pro získávání hlasů potřebných k účasti ve volbách. Domluvili jsme se, že jí mé sdělení, tedy, že jsem žádnou stížnost neposílal, zašlu poštou s vlastnoručním podpisem, aby písmoznalec mohl posoudit pravost podpisu, čímž by se vyloučila možnost, že jsem stížnost poslal já. Dopis bude odcházet ještě dnes, tedy v pátek 24. 10. 2014.

Zároveň v pondělí budu podávat na PČR v Brandýse nad Labem trestní oznámení na neznámého pachatele, který zneužil mého jména, jímž podal stížnost na regulérní průběh voleb ve městě.

Z tohoto případu zcela jasně vyplývá, že kdosi chtěl dosáhnout zrušení a opakování voleb, aby mohl uspět, nebo se jedná o to, aby pozdržením ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva dostával delší dobu peníze. Jsou to jenom mé dohady, ale jeden fakt je neoddiskutovatelný, někdo nemá ani tolik odvahy a slušnosti, aby se pod neodůvodněnou stížnost soudu podepsal vlastním jménem. Fakt, že zneužil mého jména, je sprosťárna nejvyššího kalibru.

Již několikrát jsem na těchto stránkách vyjádřil podporu vítězi voleb, uskupení Naše dvojměstí, protože jsem přesvědčen, že se jedná o slušné lidi. Zároveň jsem přesvědčen, že za onou stížností není ani uskupení Podpora občanů, protože by šli proti vlastním zájmům a musím konstatovat, že budu v zastupitelstvu raději diskutovat s Jiřím Vojtou, nežli s tím, kdo je za tímto podáním stížnosti.

Soud, po obdržení mého vlastnoručního podpisu musí zákonitě dospět k rozhodnutí, že podání stížnosti nebylo platné a měl by odložení konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva zrušit.

Je mi líto, že v našem městě se najdou lidé, kteří se neštítí takovéto sprostoty.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.