Město očima nezávislého člověka

Svoboda tisku? Chiméra!

17.11.2012 09:05

Ústava České republiky nám zaručuje svobodu slova a tisku. Cenzura, tolik oblíbená minulým režimem, je zakázána. Všude ve světě platí o tisku, že je sedmou velmocí nebo hlídacím psem demokracie. Platí to snad všude po světě, pravda tam, kde vládne demokracie, bohužel u nás nikoliv. Demokracie se u nás krčí někde v koutě.

V minulém týdnu byl v celé Evropě Den proti škrtům. Ve čtyřiadvaceti státech Evropy vyšli lidé do ulic a protestovali proti tomu, jakým způsobem vlády šetří. Stejně jako u nás, i v dalších státech Evropy, vlády šetří jen a jen na lidech. Těm omezují důchody, právě lidem snižují reálné platy, podobně jako u nás Kalousek, i jinde v Evropě vlády nesmyslně zvyšují daně a okrádají lidi. A naprosto stejně, jako u nás, na druhé straně vlády rozhazují miliardy na nesmyslné projekty a investice.

Například Řecko, co se týče zadlužení z pozice hrubého domácího produktu na obyvatele, je na tom nejhůře v Evropě a už se objevují hlasy, že by mělo být vyloučeno z eurozóny. Jejich vláda škrtá lidem všechno až na dřeň, došlo to tak daleko, že v Řecku stoupl počet sebevražd lidí na neúnosnou mez, ti lidé mají jen volbu mezi neskutečným hladověním a smrtí.

A přitom právě Řecko, šíleně zadlužené Řecko, muselo dostát smlouvám s Německem, u kterého si ještě před krizí objednalo řadu válečných lodí, aby splnilo požadavek NATO. Chtěli objednávky zrušit, nesměli, EU jim to zakázala. Objednali, v rámci modernizace armády, též na základě diktátu NATO, řadu nadzvukových stíhaček. I ty chtěli Řekové odmítnout, ale  opět neuspěli. Smlouvám je nutno dostát, bylo jim Merkelovou řečeno.

A tak Řecko chudne, lidé raději než do konce života hladovět volí dobrovolný odchod ze života, ale zbrojařské firmy v Německu, Francii a Švédsku, ale i v dalších státech EU, si z jejich peněz, které jim EU půjčuje, vydělávají a tím i jejich státy.

V Řecku, stejně jako v dalších zemích Evropy, se konaly mohutné statisícové demonstrace proti vládním škrtům. V mnoha městech Evropy došlo ke tvrdým střetům s policií, protože represe a brutalita policie nebyla nikdy pouze výsadou socialismu, platí to všude. Všude na světě se vlády, zločinecké vlády, lidí v ulicích bojí. Bojí se o svou moc, o svá koryta, o svůj vliv. A posílají na své občany policajty.

Došlo i na vodní děla, gumové projektily a dokonce i na střelbu ostrými, pravda jen nad hlavy demonstrantů. Na CNN, britských, ale dokonce i německých serverech toho bylo plno. Evropský den protestů zahltil hlavní vysílací časy všech televizí. Až na nás. U nás byl klid.

Veřejnoprávní televize, kterou si platíme, nepřinesla ani jedinou zprávu, ani jediný šot z demonstrací, kterými se ostatní evropské televize jen hemžily. Na hlavních serverech, ať už se jedná o Seznam, Centrum či idnes, se o těchto masivních demonstracích po celé Evropě neobjevila ani jediná informace.

Nehodí se to totiž pravicovým a vládě poplatným médiím do krámu. Namísto zpráv o vlně protestů proti vládním škrtům po celé Evropě se český divák mohl ve veřejnoprávní televizi dozvědět o tom, že studentíci středních škol protestují proti koalicím s komunisty v krajích. A ukáží nám pár zmanipulovaných dětí svým učitelem, který se, dle mého názoru, dopouští přestupku proti zákonu. Ten totiž říká, že školy se musejí vystříhat jakékoliv politické agitace.

A navíc tím byly napadeny svobodné a demokratické volby.

Toto je svoboda tisku a zákaz cenzury v českém podání. Ústava, neústava. Jsme tam, kde jsme čtyřicet let byli, opět jsme odstřihnuti od informací ze světa, opět jsme médii masírování tak, aby byly vládnoucí strany spokojeny. Jaký je tedy rozdíl mezi totalitou let 1948 až 1989 a dneškem? Naprosto žádný, jen tehdy nebyli bezdomovci, ve státě neřádili exekutoři a násilně se neobohacovala církev a cikáni museli pracovat.

Svoboda tisku v českém podání neexistuje, jde jen o plná ústa řečí, ale skutečnost je naprosto jiná. Jsme manipulováni snad ještě víc než to uměli bolševici. Namísto protestů lidí v celé Evropě nás krmí zprávami o tom, že jakási bláznivá Bartošová zase přibrala či zhubla.

Děkuji pěkně za takové informace.

Žijeme opět v mediální totalitě!   

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.