Město očima nezávislého člověka

Synagoga bude nepřetržitě hlídána kamerou

03.04.2014 09:56

Oddělení krizového řízení navrhlo radě města uzavřít smlouvu o bezplatné a nepřetržité ostraze objektu Židovská synagoga v Brandýse nad Labem. Dle rady města se jedná o standardní smlouvu uzavřenou se všemi subjekty napojenými na Pult centrální ochrany městské policie ve městě.

Tato služba, uvádí dále rada města, je poskytována pouze neziskovým subjektům, a pak objektům v majetku města. Oddělení krizového řízení doporučovalo radě města tuto smlouvu přijmout i s ohledem na budoucí využívání objektu městem. Smlouva byla radou města odsouhlasena, podepsána a od data 1. 4. 2014 je platná a účinná, takže od tohoto dne je synagoga nepřetržitě kamerou hlídána. Smlouva byla uzavřena mezi městem a Federací židovských obcí, které synagoga patří.

V zápisu se nikde neuvedlo, jakým záměrem hodlá město synagogu využívat a ani zastupitelé o tomto záměru nevědí nic, alespoň já nevlastním jediný materiál o tom, že by město hodlalo synagogu využívat a samozřejmě za její využití platit nájem. Před časem, ještě za doby místostarostování Miroslava Šnaiberka, se uvažovalo, že by se mohla synagoga odkoupit a mohl by tam vzniknout kulturní dům, ale Šnaiberk posléze od tohoto svého nápadu odstoupil. Od té doby nemám vůbec žádnou informaci o jejím využiítí městem.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.