Město očima nezávislého člověka

Tak kdo vlastně lhal?

05.11.2012 14:10

Na minulém veřejném zasedání zastupitelstva jsem poprvé nebyl. Nedovolil mi to zdravotní stav. A po pravdě řečeno, ani jsem si pozorně neprostudoval zápis z tohoto jednání, neboť jsem o něm byl kolegy podrobně informován.

Když jsem později zápis přece jenom pročetl pozorně, zjistil jsem, že jsem byl označen zastupitelem Miroslavem Písačkou (TOP 09) za lháře, a to v článku o novém řediteli Městské policie, o kterém jsem hovořil jako o vojenském důchodci. Zastupitel Písačka se, dle znění zápisu, zeptal, kdy se dnes chodí do důchodu. Odpověď prý zněla, že v 65 letech. Koho se Písačka ptal a kdo odpovídal, zápis neuvádí.

Proto do zápisu Písačka uvedl, že jsem velitele MP Rendla lživě označil za důchodce. Takže, jak to skutečně je?

Není pravdou, že se dnes chodí do důchodu až v 65 letech, prodlužování odchodu do důchodu se děje postupně. Já například odešel do starobního důchodu vloni v 63 letech a čtyřech měsících. Každým rokem se odchod do důchodu prodlužuje o dva měsíc. Tak zní zákon, pane Písačko.

A další věc. U ozbrojených složek, tedy u vojska a policie, má nárok každý příslušník těchto složek odejít do výslužby, tedy vojenského nebo policejního důchodu, po dvaceti odsloužených letech. Přitom má nárok na doživotní výslužné, tedy jakýsi důchod. A není podstatné, kolik odchodivšímu je let. Nárok na výslužné se zvyšuje s počtem odsloužených let.

V rámci Kalouskových úspor, se výslužné u policistů významně snížilo, a proto před nabytím platnosti tohoto zákona, odešlo do civilu velmi mnoho policistů, nechtěli přijít o docela velké doživotní peníze. U vojáků je to totéž. Takže,  byť veliteli MP Rendlovi zřejmě je méně než 63 let, ve vojenském důchodu každopádně je.

Tak kdo tady lhal, pane Písačko? Já nebo vy? Takže ten, kdo vám sdělil, že se odchází do důchodu už nyní v 65 letech buď lhal, nebo je naprosto mimo mísu. Zajímavý je i fakt, že s tímto urážejícím a lživým výstupem na zastupitelstvu přišel člen TOP 09. Že by jeho kolega, místostarosta Nekvasil, sám generál a vojenský důchodce, tohle nevěděl? Nebo vaši stranu svými články neskutečně štvu, pane Písačko? A nakydat hnůj na někoho, kdo nemůže být přítomen, je mezi slušnými lidmi nazýváno svinstvem.

A jen malinkatý dodatek. Informace z minulého týdne. Podle rozhodnutí náčelníka Generálního štábu Armády ČR by se měly síly podpory a logistiky z kasáren ve Staré Boleslavi stěhovat, bude se snižovat počet posádek. To asi bude žadatelů o práci ve státní správě a samosprávě.

Jsem z celé duše pacifista a nemám rád armádu jakékoliv země, neboť armády celého světa mají jediný účel a cíl – zabíjet lidi. A já zabíjení z duše nenávidím.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.