Město očima nezávislého člověka

Tak kdy to chtějí vlastně projednávat?

15.09.2014 21:54

Jak mi dnes 15. 9. 2014, ve večerních hodinách sdělil poslanec a zastupitel Stanislav Huml, ani on neobdržel, stejně, jako já, CD s připomínkami občanů k územnímu plánu. Mně to nakonec, po přečtení mého článku, radnice poslala leteckou poštou na e-mail, Stanislav Huml tyto materiály neobdržel vůbec. Proto jsem mu je přeposlal.

Ze stránek se všemi připomínkami občanů zcela jasně vyplývá, že kdosi, pravděpodobně ti, kdož nový úp tvoří a radniční úředníci, rozhodli o připomínkách sami, bez náležitého projednání se zastupiteli. Na nás, zastupitelích by snad chtěli, abychom na jednom, jediném veřejném zasedání, jejich vyhodnocení a rozhodnutí, odsouhlasili. Drzost úředníků, ale především vedení města a rady města nezná mezí.

Jak si mohou dovolit udělat ze zastupitelů tupé a nemyslící stádo, které odhlasuje vše, co si vedení města usmyslí? To si opravdu myslí, že jim to projde? Zákon říká, že se připomínky občanů musí projednat, a to se nestalo. Pokud by koalice, bez skutečného a důkladného projednání všech, a tím myslím opravdu všech, připomínek občanů tento úp odhlasovala, podám na všechny zastupitele, kteří pro takto zmanipulované jednání ohledně úp, zvedli ruku, trestní oznámení pro zneužití pravomoci veřejného činitele a pro nedodržení zákona a podvod.

Osobně budu na veřejném zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 18. 9 2014 navrhovat usnesení, že se projednávání všech připomínek občanů k novému úp přesouvá na nové zastupitelstvo. Pokud by to koalice neodhlasovala, nastane práce vedoucí k podání zmiňovaného trestního oznámení. Je však nutné, aby se ti zastupitelé, kteří mají stejný názor, jako já, nejdříve poradili s právníky, aby bylo trestní oznámení podáno podle všech regulí, zákona a práva a nemohlo být pro procesní pochybení zameteno pod stůl.

Dalším krokem by bylo podání žaloby pro porušení zákona Nejvyššímu správnímu soudu, ale i to by muselo projít konzultacemi s právníky.

Drzost, arogance a nabubřelost vedení města a rady města již přesáhla všechny meze. Ví, že jí po volbách pšenka nepokvete, tak se snaží protlačit tuto podobu úp, aby si od developerů zasloužili odměnu. Věřím, že občané města si to již nenechají líbit a přijdou to této koalici pořádně říci do očí na zasedání od 18 hodin ve čtvrtek 18. 9. pěkně od plic. Nejsme přece ovce, nenechme si všechno líbit.

Vladimír Kapal

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.