Město očima nezávislého člověka

Tak máme nového ředitele městské policie

10.07.2012 13:42

Bylo celkem jisté, že na zvláštním veřejném jednání zastupitelstva, které se konalo v zasedací místnosti radnice, kam se veřejnost prostě nevejde koncem června, bude radou města vybraný kandidát na ředitele Městské policie Petr Rendl odsouhlasen.

Stalo se tak, podle informací, protože jsem na zasedání zastupitelstva nebyl kvůli dovolené, všemi hlasy přítomných napříč politickým spektrem. Škoda, že jsem na tomto zasedání být nemohl, hlasoval bych, asi zase jako jediný, proti jmenování Petra Rendla do funkce ředitele MP.

Nového ředitele vůbec neznám a nic  proti němu osobně nemám, navíc se domnívám, že by mohl konečně udělat v řadách strážníků průvan a změnit „imidž“ městské policie, která se valné pověsti netěší. Hlasoval bych proti jeho jmenování z principu. Nikoliv ze stranického nebo opozičního principu, ale z principu mého radikálního odmítání jmenování  do radničních funkcí důchodce.

Vůbec, ale vůbec se mi nelíbí, že lidé, kteří si užívají jistě zasloužený důchodový odpočinek, mají k němu vykonávat nijak zanedbatelně placenou funkci z našich společných peněz. Domnívám se, že na tuto funkci by se jistě našel, kdyby byla vůle, člověk v produktivním věku, který by se svého úkolu zhostil stejně dobře, jako současně jmenovaný ředitel MP a bývalý vysoký důstojník české armády, který pobírá jistě vysoký důchod. 

Nelíbí se mi, ale ani ostatní radniční funkce, které vykonávají důchodci, například místostarosta Jiří Nekvasil. I na jeho místě by se jistě uplatnil mladý člověk v produktivním věku, který by se po zapracování svého úkolu zhostil stejně, jako další vojenský důchodce v čele města. Navíc by se mohlo jednat o člověka, který město a jeho problémy dokonale zná.

Nejsem vůbec proti tomu, aby zdraví a schopní důchodci pracovali pro společnost, to jistě ne, ale neměli by pracovat ve vedoucích funkcích, tam by měli být lidé mladí a v produktivním věku.

Vůbec je mi líto, že se do komunální politiky hlásí málo mladších lidí, přece jenom mají více elánu i sil. Sám na sobě pociťuji, že mě již nyní více unavuje dlouhatánské jednání zastupitelstva nežli před lety, kdy jsem působil v zastupitelstvu hned po listopadu 89 a po prvních svobodných volbách. Tehdy mi nevadilo zasedání třeba až přes půlnoc, dnes mne to již unavuje více.

Doufám ale, že když už máme nového ředitele MP, bude co nevidět viditelná změna v práci, ale i v nasazení strážníků. Vidět je jenom popojíždět městem v autě, nikdo z lidí nevítá. Uvidíme a necháme se překvapit.

Stejně tak se budu zajímat o novou funkci, do které nastoupil bývalý ředitel MP Ladislav Gürtler. Jakmile budu moci, sejdu se s ním a o jeho náplni práce si budu chtít popovídat.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.