Město očima nezávislého člověka

Takto rada města plní usnesení zastupitelstva

17.09.2014 10:00

Při veřejném zasedání zastupitelstva dne 3. 7. 2014 v tělocvičně ZŠ Stará Boleslav odsouhlasilo zastupitelstvo toto usnesení, cituji: Zastupitelstvo ukládá:

  1. radě města nechat zpracovat znalecký posudek ekonomických dopadů vyplývajících z dohody o spolupráci s firmou Tapas Borek z roku 1999 a navazujících smluvních vztahů
  2. radě města na základě znaleckého posudku zadat advokátní kanceláři prověření smluvních vztahů se společností Tapas Borek od roku 1999.

Do dnešního dne (17. 9. 2014) se v žádném zápisu z jednání rady města, ale ani v materiálech zaslaných zastupitelům, neobjevila ani jediná zmínky o tom, že by toto usnesení zastupitelstva, tedy nejvyššího samosprávního orgánu města, dle zákona, hodlala rada města naplnit.

Toto jednání současné končící rady města zcela jasně ukazuje, jakým způsobem nakládá s usneseními zastupitelstva, které je přímo ze zákona povinna plnit, ale i s dalšími podněty, jakými jsou například doporučení odborných komisí rady města. Současná rada města se po celou dobu své existence chovala, jakoby sedm radních bylo absolutními, nekontrolovatelnými a jedinými neomezenými vládci města.

Pro připomenutí uvádím členy rady města:

1/ Ondřej Přenosil (ODS) – starosta města

2/ Jiří Nekvasil (TOP 09) – místostarosta města

3/ Nina Nováková (TOP 09) – místostarostka města

4/ Eva Štíbrová (ODS)

5/ Miroslav Emr (ODS)

6/ Daniel Procházka (nezařazený, dříve SNK ED)

7/ Josef Dašek (Nezařazený, dříve ČSSD)

Tato, sedmičlenná rada města, byla doplněna o další členy koalice, která po celou dobu existence válcovala každý návrh opozice a dělala si s městem, co chtěla a co jí vedení města nařídilo, a to bez ohledu na přání a požadavky ostatních zastupitelů, ale především občanů města.

Byli to: Dr. Moravcová (TOP 09), M. Písačka (TOP 09), I. Osuská (nestraník na kandidátce ODS), M. Vokurka (nezařazený, dříve ODS) a Milan Vávra (ODS, dříve místostarosta města, nyní, po své rezignaci, zastupitel).

Tato koalice, tito zastupitelé, z nichž většina opět kandiduje, ale nyní již za jiné politické subjekty, to se týká původních členů ODS, neboť předpokládají, že tato strana již příliš volební úspěch nezaručuje, jako tomu bývalo v minulosti.

Jednání a chování rady města se dlouhodobě občanům nelíbilo a jeden z nich, Jiří Jergl, proto všem zastupitelům zaslal dopis, který zveřejňuji v plném znění.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.