Město očima nezávislého člověka

Takto vypadá usilovná práce za padesát milionů korun

12.05.2012 13:38

Brandýské náměstí mělo být po rekonstrukci, podle původního harmonogramu, hotové již dávno. Jenomže přišlo zpackané výběrové řízení – kým asi? – stížnost na ÚOHS, pokuta pro město a bylo vypsáno řízení nové. Pak dvě vítězné firmy nebyly schopny zajistit bankovní záruku, nepodepsaly smlouvu a musela se oslovit až třetí v pořadí. A čas mezitím běžel. 

Přišla zima a světe div se, začalo mrznout až praštělo, stavět se nemohlo, a termín dokončení se opět prodloužil až do října, i když na ceduli firmy, která náměstí staví se stále objevuje termín dokončení 20.7.2012, všichni ale už dávno vědí, že se dodržet nemůže. 

A opět se objevily známé a obligátní dodatky ke smlouvě, cena se samozřejmě zase navyšovala, tentokrát kvůli jedné lampě veřejného osvětlení a příslušné kabeláži o půl milionu, náměstí se rozkopalo a ti, kdož by si mysleli, že firma bude pracovat za pořádný balík peněz jako o život jenom nestačí zírat. 

A obchodníci na náměstí a v okolí počítají dny a příjmy a nevědí, jak dlouho ještě  přežijí. Však také několik obchodů již skončilo, například Elektra Zeman a místo ní jsou v obchodě ti, kdož za čas zřejmě ovládnou celou maloobchodní síť – Vietnamci. 

Byl čtvrtek 10. května, dvě hodiny odpoledne a popravdě řečeno, bylo vedro k padnutí. Přes půl hodiny jsem brouzdal kolem náměstí a fotil pracovní ruch na staveništi. A nestačil se divit, jako bych se přenesl náhle v čase zpět, před rok 89. Dělníci se chovali přesně podle pracovní morálky z tehdejší doby. Jeden něco dělal a tři, čtyři postávali kolem nebo jen tak popocházeli po staveništi. 

Fotografie u článku je naprosto vypovídající, udělejte si obrázek sami, jak se pracuje za cenu více než padesát milionů korun. 

Ostatní snímky z onoho horkého, spíše letního, dne, najdete ve fotogalerii bez jakýchkoliv popisků, hovoří samy za sebe.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.