Město očima nezávislého člověka

Tankodrom na cyklostezce i nadále přetrvává

21.01.2015 11:04

Po uveřejnění dopisu čtenáře o stavu cyklostezky a okolí na ostrůvku, se na Brandýské noviny obrátil další čtenář. Tentokrát, a to již opakovaně, neboť o problému informoval již vloni a BN jeho dopis zveřejnily, se jednalo o jiný úsek.

Čtenář Stanislav Matušinec napsal: „Vloni jsem vám, pane Kapale, psal o strašlivém stavu cyklostezky v úseku číslo 9 – od dálničního mostu k můstku přes maličký přítok Labe, směrem na Toušeň, který jsem nazval příměrem „tankodrom.“ Zároveň jsem psal o malůvkách na zdi odpočívadla. Malůvky samozřejmě nezmizely.“

Já ale podotýkám, že sprejem nastříkaný hákový kříž na stropě odpočívadla – altánu, už zmizel, byl přetřen, a to po zveřejnění článku v BN. Ostatní sprejem nastříkané malůvky na zdech altánu skutečně nezmizely. Tento stav platil před čtrnácti dny, kdy jsem se byl na altán podívat.

A Stanislav Matušinec pokračuje v dopisu: „Se značně nepovedeným úsekem číslo 9 se rovněž nic nestalo. Asi poslední odpověď na tento problém z úst tehdejších představitelů města zněla, že „to je přece na území Záp a Toušeně!!! Jejich představitelé (pisatel má na mysli představitele jmenovaných obcí) na naše otázky nereagují,“ říkali tehdy naši představitelé města. Mám však několik otázek, které zřejmě přinesou problémy obcím, které se na budování cyklostezky domluvily s tím, že bude dotovaná z EU.

Otázka č. 1: Kdo byl hlavní garant budování cyklostezky?

Otázka č. 2: Kdo obdržel na své konto dotaci od EU?

Otázka č. 3: Kdo by měl mít odpovědnost za další záležitosti při provozu cyklostezky?

Otázka č. 4: Kdo by měl vyžadovat záruční opravu tohoto – v úseku č. 9 – nepovedeného díla, když záruka ještě trvá?

A otázka č. 5, poslední: S kým by měla být řešena záruka, s projektantem nebo zhotovitelem díla?

A to už se ani neptám, kdo tuto cyklostezku slavnostně otevíral, známe to všichni! Domnívám se, že vše má na bedrech město Brandýs – Stará Boleslav. Vládnoucí garnitura ve městě se vyměnila a jsem přesvědčen, že pokud proběhla výměna funkcí ve vedení města, jak jsem si to různě přečetl, tak nové vedení města o těchto problémech zatím moc neví. Já jim to nevyčítám, zatím jim docela fandím,“ napsal ve svém e-mailu Stanislav Matušinec a dodal: „Obracím se na vás, pane Kapale, především jako na zastupitele, který by mohl „něco“ ovlivnit při dalších akcích s názvem cyklostezka.“

Na všechny položené otázky čtenářem BN se budu vedení města ptát na příštím veřejném zasedání zastupitelstva dne 11. 2. 2015, to mohu čtenáři slíbit a uvidíme, jak se s nimi nové vedení města popasuje.

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.